نهایت علم elmend
برای پیوند استخوان؛

تولید ایمپلنت ساخته شده از پوست تخم مرغ سازگار با بافت جمجمه

تولید ایمپلنت ساخته شده از پوست تخم مرغ سازگار با بافت جمجمه

به گزارش نهایت علم محققان روسی با تولید ایمپلنت ساخته شده از پوسته تخم مرغ توانستند آنرا برای پیوند زدن به بافت زنده استخوان های جمجمه مغز به كار بگیرند.به گزارش نهایت علم به نقل از نیواطلس، در ایمپلنت مذکور از نوعی پلیمر استفاده شده که ماده اصلی تشکیل دهنده آن پوسته تخم مرغ است. البته برای تولید این ایمپلنت از نوعی سرامیک هم بهره گرفته شده است.
مهمترین مزیت تولید ایمپلنت جدید امکان مداوای سریع جراحت های مغزی و تسریع در روند انجام برخی جراحی های مغزی حساس و ترمیم ضایعات مغزی و به خصوص شکستگی ها و ترک های جمجمه است.
استفاده از ایمپلنت برای ترمیم جراحت ها و شکستگی های جمجمه کار بسیار دشواری است و پس زده شدن آنها از جانب بافت های زنده جمجمه می تواند مشکلات جدی ایجاد کند. اما ایمپلنت جدید این مشکلات را ندارد. تاکنون برای این کار از ایمپلنت هایی استفاده می شد که تلفیقی از فلزات، پلاستیک و سرامیک را در خود داشتند.
مزیت دیگر ایمپلنت روسی آن است که نه بسیار نرم و نه بسیار خشک است و در اثر تغییر دمای محیط انعطاف و کارایی خویش را از دست نمی دهد. تعامل این محصول با بافت های زنده مغز هم امیدواری به حفظ کارکردهای عادی جمجمه را افزایش داده است.
پلمیر مورد استفاده در این ایمپلنت غیرسمی و تجزیه پذیر در محیط طبیعی است و از قابلیت شبیه سازی رشد بافت های استخوان های جمجمه برخوردار می باشد و امید می رود استفاده عملی از آن در آینده نزدیک ممکن شود.

1399/05/23
00:00:39
5.0 از 5
2091
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
نهایت علم