نهایت علم elmend
در نیمه اول سال ۲۰۲۰؛

ركورد تولید برق خورشیدی و بادی شكسته شد

ركورد تولید برق خورشیدی و بادی شكسته شد

طبق گزارش مؤسسه انرژی امبر برای نخستین بار در نیمه اول سال 2020 حدود 10 درصد از كل برق جهان با بهره گیری از انرژی خورشیدی و بادی تولید شده است.به گزارش نهایت علم به نقل از سی جی تی ان، طی این مدت کارخانه های زغال سنگ جهان با کمتر از نصف ظرفیت خود به فعالیت ادامه داده اند و امید می رود این روند به کاهش تخریب محیط زیست کمک نماید.
علیرغم کاهش نسبی تقاضا برای مصرف برق در نیمه اول سال ۲۰۲۰ به سبب انتشار ویروس کرونا، منابع انرژی خورشیدی و بادی برای تولید ۱۱۲۹ تراوات ساعت الکتریسیته به کار گرفته شدند که این رقم در مقایسه با رقم ۹۹۲ تراوات ساعت در نیمه اول سال ۲۰۱۹ افزایش قابل توجهی نشان میدهد.
در سال ۲۰۱۵ که موافقتنامه پاریس برای کاهش اثرات گرمایش زمین بین کشورهای جهان به امضا رسید تنها ۴.۶ درصد از کل برق جهان بوسیله منابع خورشیدی و باد تولید شد و رسیدن این رقم به ۱۰ درصد در نیمه اول سال ۲۰۲۰ سبب امیدواری شده است.
استفاده از زغال سنگ برای تولید برق نیز طی همین مدت ۸.۳ درصد کاهش یافته است. هم اکنون ۳۰ درصد از آلودگی زیست محیطی مربوط به مصرف سوخت های فسیلی مربوط به فعالیت کارخانه های زغال سنگ است.
از جمله کشورهایی که دراین زمینه پیشرفت خوبی داشته اند می توان به انگلیس اشاره نمود که ۲۱ درصد از برق خودرا بوسیله باد و خورشید تامین می کند و این رقم در مورد چین، هند، ژاپن، برزیل، ترکیه و آمریکا نیز بیش از ۱۰ درصد است.

1399/05/24
22:55:54
5.0 از 5
1674
تگهای خبر: آمریكا , انرژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم