نهایت علم elmend

استفاده اداره مهاجرت و گمرك آمریكا از فناوری جنجالی تشخیص چهره

استفاده اداره مهاجرت و گمرك آمریكا از فناوری جنجالی تشخیص چهره

به گزارش نهایت علم اداره مهاجرت و گمرك آمریكا قراردادی را با شركت كلیرویو امضا كرده تا از فناوری جنجالی و غیردقیق تشخیص چهره آن در مرزهای ایالات متحده استفاده نماید.به گزارش نهایت علم به نقل از انگجت، اداره مورد اشاره در دالاس ۲۲۴ هزار دلار به کلیرویو پرداخت کرده تا فناوری مورد اشاره را در اختیار بگیرد، این در شرایطی است که منتقدان می گویند این فناوری از دقت کافی برخوردار نیست و امکان دارد در شناسایی هویت افراد گرفتار خطا و اشتباه شود.
کلیرویو مدعی است فناوری هوش مصنوعی این شرکت با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته می تواند هویت اشخاص را شناسایی کرده و از این طریق افراد مظنون و متخلف را مشخص نماید. در عین حال اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا کلیرویو را مورد پیگرد قضائی قرار داده و مدعی شده استفاده از فناوری این شرکت با عنایت به مشکلاتی که دارد باعث نقض امنیت و حریم شخصی میلیون ها آمریکایی می شود.
کلیرویو ضمن رد مشکلات فنی فناوری خود تصریح کرده که اطلاعات مورد استفاده این شرکت برای شناسایی هویت افراد به صورت عمومی در دسترس می باشد. در عین حال شرکت هایی مانند توئیتر، فیسبوک، گوگل، لینکداین و ونمو با ارسال نامه ایی برای کلیرویو از آن خواسته اند تا از استفاده از داده های این شرکت ها برای شناسایی هویت افراد دست بردارد. همینطور تحقیقاتی در مورد تخلفات کلیرویو در استرالیا و انگلیس در جریان است.

1399/05/25
21:58:39
5.0 از 5
1899
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
نهایت علم