نهایت علم elmend
برای آزمایش های واكسن در آینده

آمریكا یك نوع كروناویروس می سازد

آمریكا یك نوع كروناویروس می سازد

نهایت علم: یك موسسه تحقیقاتی فدرال در آمریكا اظهار داشت كه در حال توسعه یك شاخه از كروناویروس جدید است كه به آزمایش های آینده تولید واكسن كمك نماید.


به گزارش نهایت علم به نقل از یورونیوز، هم اکنون، داوطلبانی در سراسر جهان، واکسن آزمایشگاهی "کووید-۱۹" یا "دارونما" را دریافت می کنند و سپس به مدت چند ماه یا حتی چند سال تحت نظر قرار می گیرند تا دریافت شود آیا این افراد بطور طبیعی با ویروس آلوده شده اند یا خیر؟
این کار زمان بر بوده و از شروع شیوع پاندمی کووید-۱۹ برای انتخاب مسیری سریع تر سعی شده است که هم اکنون در واکسن های آنفلوآنزا، مالاریا، حصبه، تب دنگ و وبا استفاده می شود.
"آنتونی فائوچی" مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های واگیردار ایالات متحده آمریکا اظهار داشت که پروژه ای در این موسسه شروع شده که در آن یک شاخه از کروناویروس جدید تولید می شود که اگر لازم باشد، می تواند برای توسعه یک مدل از عفونت انسانی تجربی استفاده گردد.
این شاخه کرونا روزی می تواند به داوطلبان تزریق شود تا تاثیر واکسن های تجربی آزمایش شود.
اما نکته اینجاست که بر خلاف بیماری هایی که در بالا به آنها اشاره شد، پزشکان هنوز اطلاعات کمی راجع به نحوه درمان بیماران "کووید-۱۹" دارند که انجام این آزمایشات را خطرناک تر می کند.
موسسه ملی آلرژی و بیماری های واگیردار ایالات متحده آمریکا هنوز تصمیم قطعی اتخاذ نکرده و انتظار نمی رود که تا آخر سال جاری میلادی این کار صورت گیرد. تا این زمان نتایج مراحل نهایی آزمایش بالینی سه پروژه بزرگ واکسن کرونا متعلق به شرکت های "فایزر"، "مدرنا" و "استرازنکا" مشخص می شود.
"دیوید دیمرت"(David Diemert) مدیر واحد آزمایشات واکسن در دانشگاه جورج واشنگتن اظهار داشت که با چنین آزمایشاتی برای "کووید-۱۹" مخالف است.
وی افزود، "دانش ما محدود است". ما درمانی نداریم که تضمین کند می توانیم کسی را که به شدت بیمار شده، درمان نماییم.
منبع:

1399/05/26
14:08:13
5.0 از 5
1661
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم