نهایت علم elmend

اگر دستكم ۳۰ درصد آمریكایی ها واكسن دریافت نمایند گسترش كرونا متوقف می شود

اگر دستكم ۳۰ درصد آمریكایی ها واكسن دریافت نمایند گسترش كرونا متوقف می شود

به گزارش نهایت علم بنیانگذار مایكروسافت اظهار داشت: اگر 30 تا 60 درصد آمریكایی ها واكسن كروناویروس را دریافت نمایند، گسترش سریع ویروس متوقف خواهد شد.


به گزارش نهایت علم به نقل از فاکس بیزینس، "بیل گیتس"( Bill Gates) بنیانگذار مایکروسافت روز گذشته اعلام نمود که حتی اگر اقلیتی از جمعیت آمریکا واکسن کرونا دریافت نمایند، این میزان برای کاهش سرعت انتشار ویروس در کشور کافی خواهد بود.
بیل گیتس راجع به عملکرد ایالات متحده در مواجهه با این پاندمی انتقاد نمود و اظهار داشت: قسمتی از دلیلی که آمریکا در ابتدا در این زمینه با شکست مواجه گردید، این بود که کوشش برای انجام تست های اولیه کند بود و بعضی از آمریکایی ها از زدن ماسک اجتناب کردند. برای اینکه ما به آزادی، آزادی فردی معتقدیم.
وی ادامه داد، ولی کشور ما امیدوار است برای اینکه تصور می کند که تا سال ۲۰۲۱ میلادی هنگامی که سازمان غذا و دارو واکسنی موثر ضد کرونا را تایید کند، پاندمی کووید-۱۹ به انتها خود می رسد.
گیتس افزود، حتی اگر تنها ۳۰ تا ۶۰ درصد از جمعیت با تمایل خود واکسن را دریافت نمایند، این میزان برای کاهش سرعت و در نهایت متوقف کردن انتشار کروناویروس کافی خواهد بود.
بنیانگذار مایکروسافت همین طور اظهار داشت: آمریکا به واکسنی نیاز دارد که ارزان بوده و به صورت پراکنده در دسترس باشد. وی معتقد می باشد که شرکت استرازنکا"(AstraZeneca) از عرضه چنین محصولی به بازار خیلی دور است.
گیتس تابحال افکار خود راجع به نحوه برخورد آمریکا با این پاندمی را چندین بار بازگو کرده است. این میلیاردر آمریکایی در سال ۲۰۱۵ میلادی وقوع یک پاندمی را پیش بینی کرده بود و اینکه جهان برای وقوع یک بیماری همه گیر آماده نیست.
به دنبال پیش بینی ها و سرمایه گذاری های گیتس در توسعه دارو و واکسن برای کووید-۱۹، نام او در بین نظریه های توطئه به میان آمده است. چونکه بعضی از مردم معتقدند که موضع گیتس در توسعه واکسن تنها سرپوشی برای ردیابی میلیاردها نفر است.
طبق یک نظرسنجی انجام شده در یاهو که با رای دهی بیش از هزار و ۶۰۰ نفر بزرگسال در آمریکا انجام شد، ۴۴ درصد از جمهوری خواهان معتقدند این نظریه در خصوص اینکه گیتس در حال تبلیغ برای کمپین تولید واکسن است، کوشش برای کاشت میکروتراشه هایی در مغز افراد برای پیگیری آن هاست. نزدیک به ۲۰ درصد دموکرات ها نیز گفتند که این نظریه را باور دارند.
بنیاد بیل و ملیندا گیتس تابحال مبلغ ۳۵۰ میلیون دلار برای کمک به تحقیقات کروناویروس مختص کرده است.
هم گیتس و هم بنیاد او تمامی ادعاهای توطئه را رد کرده اند. این بنیاد در وب سایت خود نوشت: واکسن ها ابزاری قدرتمند برای مقابله با بیماری و نجات جان انسان هاست. طی چند دهه گذشته، واکسن ها مسئول از بین بردن بیماری هایی مانند آبله، فلج اطفال، مننژیت و سرخک بوده اند و در بعضی موارد سرعت شیوع بیماری بیش از ۹۰ درصد کاهش یافته است.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و مشاورانش گفته اند که آمریکا انتظار دارد تا انتهای سال ۲۰۲۰ یا در سال ۲۰۲۱ میلادی واکسن کرونا توسعه داده شود.
منبع:

1399/05/29
22:27:46
5.0 از 5
1543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم