نهایت علم elmend

ربات های كوچكی كه با الكل كار می كنند

ربات های كوچكی كه با الكل كار می كنند

پژوهشگران آمریكایی توانسته اند ربات های بسیار كوچكی را طراحی و ابداع كنند كه نیروی مورد نیاز آنها از الكل تأمین می شود.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، یکی از کوچکترین میکروربات های جهان که قدرت آن با الکل تأمین می شود، می تواند باری ۲/۶ برابر وزن خویش را حمل کند.
عضلات ربات های کوچک معمولا به یک منبع خارجی نیرو متصل می شوند. این منبع خارجی، باتری هایی هستند که وزن و اندازه آنها، کارآیی ربات ها را می کاهد.
پژوهشگران "دانشگاه کالیفرنیای جنوبی" (USC) برای مرتفع ساختن این مشکل، میکرورباتی معروف به "روبیتل" (RoBeetle) را ابداع نموده اند که با الکل کار می کند.
"نستور پرز آرانسیبیا" (Nestor Perez-Arancibia)، از پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و طراح روبیتل اظهار داشت: تراکم انرژی باتری هایی که برای ربات های کوچک استفاده می شوند، بسیار پایین است. بنابراین ما به منبع جدیدی از انرژی نیاز داشتیم. از آنجائیکه منبع جدید ما باتری نبود، توانستیم ربات ها را بسیار سبک و کوچک بسازیم.
میکروربات های روبیتل، به یک مخزن کوچک مجهز هستند که وزن آن ۹۵ میلی گرم است و بعد از پر شدن با الکل، واکنش های شیمیایی را آغاز می کند که انرژی از آنها به دست می آید.
قدرت کشش عضلات، به روبیتل امکان می دهد تا مانند یک سوسک بخزد. این میکروربات هنگام حرکت می تواند باری ۲/۶ برابر وزن خویش را حمل کند.
پژوهشگران تلاش دارند تا با استفاده از منابع دیگر انرژی، به بهبود عملکرد روبیتل کمک کنند.
گام بعدی پژوهشگران این است تا روبیتل را با اضافه کردن بال، به اولین ربات پرنده کاملا خودران در این مقیاس تبدیل کنند تا برای پروژه های نظامی کاربرد داشته باشد.
این پژوهش، در مجله "Science Robotics" به چاپ رسید.
منبع:

1399/05/31
20:12:12
5.0 از 5
1880
تگهای خبر: آمریكا , انرژی , پژوهشگر , چاپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
نهایت علم