نهایت علم elmend

آمریكا تعریف واحد فوت را تغییر می دهد

آمریكا تعریف واحد فوت را تغییر می دهد

به گزارش نهایت علم آمریكا تعریف بین المللی واحد اندازه گیری فوت را جایگزین تعریف آمریكایی آن می كند.


به گزارش نهایت علم به نقل از آی ای، آمریکا تعریف خود از واحد اندازه گیری فوت که برای اندازه گیری طول است را تغییر می دهد و می خواهد با این کار به باقی کشورهای جهان در سیستم اندازه گیری بین المللی فوت بپیوندد.
تابحال دو سیستم اندازه گیری مختلف در آمریکا وجود داشته است. که هر دو یک فوت را برابر ۱۲ اینچ(۳۰ سانتی متر) ترسیم می کنند.
این تغییر برای افراد معمولی اتفاق بزرگی نیست ولی در صنعت ساخت و ساز یا تعیین مسافت های طولانی و بزرگ تغییر زیادی ایجاد خواهد نمود.
فوت تعریف شده بین المللی کوچک تر است.
بدین سان با تغییر تعریف آمریکایی ها از تعریف خود به تعریف بین المللی، تفاوتی فاحش در ساخت پل های طولانی، تونل ها یا باند فرودگاه ایجاد می شود.
اما چرا دو واحد اندازه گیری فوت در آمریکا وجود دارد؟
تعریف یک فوت در آمریکا به سال ۱۸۹۳ میلادی بازمی گردد، زمانی که دولت اعلام نمود یک فوت برابر با ۰.۳۰۴۸۰۰۶ متر است. بعد از آن تعریف بین المللی فوت در سال ۱۹۳۳ میلادی تعریف شد که یک فوت را برابر ۰.۳۰۴۸ متر دانست و سه رقم از اعشار فوت آمریکایی کم شد.
این تفاوت از آن زمان به بعد سبب ایجاد هرج و مرج در بعضی از پروژه های عمرانی و نقشه برداری شد.
در سال ۱۹۵۹ دولت آمریکا اعلام نمود که همه باید از واحد اندازه گیری بین المللی فوت استفاده کنند اما به مدت یک دوره انتقالی به نقشه برداران فرصت داد که خویش را با آن وفق دهند. این دوره انتقالی ۶۰ سال طول کشیده اما به قول اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا و موسسه ملی فناوری و استانداردهای آمریکا، در سال ۲۰۲۲ به پایان خواهد رسید. هم اکنون حتی ایالتهای مختلف آمریکا به دو صورت از سیستم اندازه گیری فوت استفاده میکنند به صورتی که ۴۰ ایالت از فوت آمریکایی و مابقی از فوت بین المللی استفاده می نمایند.
بدین سان از سال ۲۰۲۲ میلادی این سردرگمی آخر می یابد.
منبع:

1399/05/31
21:18:24
5.0 از 5
1725
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
نهایت علم