نهایت علم elmend
یك مقام مسئول اعلام كرد:

حجم تجارت الكترونیكی در كشور به 423 هزار میلیارد تومان رسید

حجم تجارت الكترونیكی در كشور به 423 هزار میلیارد تومان رسید

رئیس مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صنعت، معدن و تجارت حجم كل گردش مالی تجارت الكترونیكی كشور را در سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۴۲۳ هزار میلیارد تومان اعلام نمود.


به گزارش نهایت علم به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت علی رهبری، اظهار داشت: در طول این مدت مجموعه مبالغ تراکنشهای درگاه پرداخت الکترونیکی حدود ۲۹۶ هزار میلیارد تومان و مجموعه مبالغ پرداخت در محل و سایر روشهای پرداخت بالغ بر ۱۲۷ میلیارد تومان بوده است.
وی اضافه کرد: در سال ۹۸ نسبت به زمان مشابه سال قبل آن نسبت اسمی حجم تجارت الکترونیکی به تولید ناخالص داخلی(GDP) بدون احتساب نفت، ۵۰ درصد رشد را نشان میدهد.
رهبری افزود: نسبت حقیقی حجم تجارت الکترونیکی به تولید ناخالص داخلی(GDP) بدون احتساب نفت در طول این مدت افزایش ۴۰ درصدی داشته است.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت مبلغ اسمی معاملات تجارت الکترونیکی سال ۹۸ را بالغ بر ۴۲۳ میلیارد تومان عنوان نمود که نسبت به زمان مشابه سال قبل خود ۱۰۳ درصد رشد را نشان میدهد.
تعداد وبسایت های تجارت الکترونیکی در کشور ۳۰۰ هزار سایت است و تعداد کل واحدهای کسب و کار الکترونیکی دارای "ای نماد" حدود ۶۱ هزار واحد می باشد.
وی افزود: تعداد واحدهای کسب و کار الکترونیکی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ با رشد ۱۱ درصدی همراه بوده است و سهم واحدهای کسب و کار الکترونیکی دارای "ای نماد" از کل وبسایت های تجارت الکترونیکی حدود ۲۱ درصد است.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد حوزه فعالیت واحدهای کسب و کار الکترونیکی دارای "ای نماد" اضافه کرد: ۴۲ درصد واحدهای کسب و کار الکترونیکی در زمینه عرضه کالا، ۳۴ درصد عرضه خدمات و ۲۴ درصد در عرضه کالا و خدمات فعالیت می نمایند.
رهبری افزود: بیشترین زمینه فعالیت واحدهای کسب و کار الکترونیکی دارای "ای نماد" فروش کالا است و خدمات آموزشی و خدمات آژانس های مسافرتی در رتبه های بعدی قرار دارند.
وی اظهار داشت: سال قبل حدود ۲۶ درصد خدمات الکترونیکی واحدهای کسب و کار از راه اپلیکیشن های موبایل، ۶۸% از راه شبکه های اجتماعی و ۶ درصد هم توسط پیام رسان ها کالا یا خدمات واحد الکترونیکی را به متقاضیان در کنار بکارگیری وبسایت عرضه نموده اند.
رهبری اعلام نمود: استان تهران با ۲۸ هزار و ۱۲۵ واحد کسب و کار الکترونیکی دارای "ای نماد" و سهم ۴۶ درصدی بالاترین رتبه را در کشور دارد و بعد از آن استان های اصفهان، خراسان رضوی و فارس به ترتیب با ۸ درصد و ۵ درصد سهم تعداد واحدهای کسب و کار الکترونیکی رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.
وی گروه جنسیتی مالکین واحدهای کسب و کار الکترونیکی دارای اینماد را شامل ۸۷ درصد سهم آقایان و ۱۳ درصد سهم بانوان اعلام نمود.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت از ضریب نفوذ ۹۴ درصدی اینترنت پهن باند در ایران اطلاع داد و اظهار داشت: الان حدود ۷۳ میلیون نفر کاربر اینترنت در کشور وجود دارد و ایران پانزدهمین کشور از نظر داشتن کاربر اینترنت در سال ۲۰۱۹ به شمار می آید.
رهبری عنوان کرد: ایران دهمین کشور از نظر رشد اینترنت در جهان است و نرخ رشد ضریب نفوذ اینترنت در ایران ۲۷ درصد و ضریب نفوذ کاربران اینترنت در ایران ۸۹ درصد است.
وی اعلام نمود: الان بالغ بر ۴۷ میلیون کاربر شبکه های اجتماعی با ضریب نفوذ ۵۷ درصدی در کشور فعال می باشند و با نرخ رشد ۷۱ درصدی، حدود ۷ میلیون کاربر جدید به شبکه های اجتماعی در سال ۹۸ افزوده شده است.


منبع:

1399/06/01
22:42:20
5.0 از 5
1526
تگهای خبر: اینترنت , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
نهایت علم