نهایت علم elmend
رئیس فراكسیون اقتصاد دانش بنیان:

طرح جهش تولید دانش بنیان آماده عرضه به صحن مجلس است

طرح جهش تولید دانش بنیان آماده عرضه به صحن مجلس است

به گزارش نهایت علم رئیس فراكسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: روز گذشته كلیات طرح جهش تولید دانش بنیان در كمیسیون تخصصی مصوب شد و این طرح درحال نهایی شدن و آماده عرضه به صحن علنی است.به گزارش نهایت علم به نقل از مهر، سید محسن دهنوی امروز پس از ظهر در هجدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترینهای پارک فناوری پردیس که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری برگزار گردید با اشاره به اینکه زیست بوم اقتصاد دانش بنیان کشور دوران تاسیس خویش را گذارنده است، بیان نمود: حالا در مقطعی هستیم که با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیشتر از ۵ هزار شرکت دانش بنیان فعالیت می نمایند.
رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همینطور شرکتهای زیادی هستند که زیر مجموعه زیست بوم اقتصاد دانش بنیان همچون حوزه آی تی فعالیت می نمایند، تصریح کرد: این زیست بوم در مقطعی است که می تواند نقش های جدیدی ایفا کند.
نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه طرح جهش تولید دانش بنیان در ۳۳ بند در زمینه بیمه، مالیات، تأمین اجتماعی، حضور دانش بنیان ها در مناقصات و... تهیه و تدوین شده است، اضافه کرد: روز گذشته کلیات طرح جهش تولید دانش بنیان در کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی مصوب شد و این طرح درحال نهایی شدن و آماده عرضه به صحن علنی مجلس است.
دهنوی عنوان کرد: در این طرح ۱۰۵ مورد از مسائل و مشکلات دانش بنیانها را شناسایی کردیم و موانعی که مانع جهش تولید می شد را مورد بررسی قرار دادیم؛ اگر این طرح در صحن علنی مجلس تایید و مصوب شود زیرساخت مراحل قانونی زیست بوم اقتصاد دانش بنیان کشور فراهم خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه پارک فناوری پردیس نماینده و پیشرونده سایر پارک های فناوری کشور است اظهار داشت: ما توقع داریم این پارک، موانع قانونی و زیر ساخت ها و پشتیبانی که پارک ها نیاز دارند را پیگیری کنند؛ ما هم در مجلس شورای اسلامی آماده همکاری برای این منظور هستیم.
رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اوضاع شهرک های صنعتی و صنعت کشور خوب نیست و متاسفانه با وجود فعالیت ۴۵ هزار واحد تولیدی و صنعتی، ۲۱ درصد آنها فعالیتی ندارند و راکد هستند؛ همینطور ۲۵درصد آنها نیمه فعال می باشند و ۳۰درصد آنها هم زیر ۵۰ درصد کار می کنند.
دهنوی با اشاره به اینکه می بایست چاره ای جهت استفاده از ظرفیت های تعطیلی و استفاده مجدد از ظرفیت های عرضه شود، بیان نمود: در اصل جوانان زیست بوم دانش بنیان کشور می توانند راهکارهایی در این حوزه عرضه کنند.
وی با اشاره به اینکه این اقدام احتیاج به زیرساختی ندارد اما احتیاج به پلت فرم دارد، بیان نمود: وزارت صنعت آمادگی دارد که زیرساخت شهرک های صنعتی را در اختیار زیست بوم دانش بنیان قرار دهد.


منبع:

1399/06/17
19:32:54
5.0 از 5
1850
تگهای خبر: پلت فرم , تخصصی , تولید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
نهایت علم