نهایت علم elmend
نتایج تحقیقات نشان می دهد

كووید-۱۹ جوانان را بیشتر از آنچه تصور می شود مریض می كند

كووید-۱۹ جوانان را بیشتر از آنچه تصور می شود مریض می كند

تحقیقات جدید نشان میدهد كه مبتلاشدن به كووید-19 در بزرگسالان جوان راحت و بی خطر نیست.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا وبه نقل از مدیکال اکسپرس، بنابر گفته دانشمندان هنگامی که بزرگسالان جوان مبتلا به این بیماری در بیماستان بستری می شوند از هر پنج فرد مبتلا یک نفر به آی. سی. یو منتقل می شود و حتی بعد از رهایی از ویروس نیز خیلی از آنها به مراقبت های پزشکی مداوم نیاز دارند.
پزشکان دانشگاه "هاروارد" بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ فرد بزرگسال ۱۸ تا ۳۴ ساله مبتلا به ویروس کرونا را که نیاز به بستری شدن داشتند، مورد بررسی قرار دادند. ۲۱ درصد از افراد مذکور نیازمند بستری در بخش آی. سی. یو بودند و ۱۰ درصد از آنها نیز برای تنفس به دستگاه تنفس مصنوعی یا وِنتیلاتور نیاز داشتند.
بطور کلی ۲.۷ درصد از بیماران جوان بستری در بیمارستان فوت کردند. سه درصد دیگر نیز حتی بعد از پاکسازی ویروس از بدن نیاز به مراقبت در یک مرکز درمانی داشتند.
در ماه های اخیر باتوجه به کاهش محدودیت های موجود در مشاغل و محدودیت های تجاری و بازگشت بعضی از افراد به سرکار، نسبت جوانان مبتلا به این ویروس افزایش یافته است. بنابر گزارش واشنگتن پست، سازمان بهداشت جهانی ماه گذشته هشدار داد که بزرگسالان جوان بعنوان شیوع دهنده اصلی ویروس در خیلی از کشورها شناخته می شوند.
در گزارش جدید انتشار یافته در ۹ سپتامبر در مجله "JAMA Internal Medicine"، پژوهشگران دریافتند که داشتن برخی بیماری ها مانند فشار خون، دیابت و چاقی در بین بیماران جوان که به این بیماری مبتلا بوده اند بیش از سایرین تاثیر مخربی بر سلامتی آنها داشته و در نتیجه تعداد جان باختگان این گروه نیز بیشتر است.
نکته قابل ذکر دیگر نیز این است که مردان مسن مبتلا به کووید-۱۹ نیز بیش از زنان مسن مبتلا به این بیماری علایم جدی و حادتری را تجربه می کنند و بر طبق یافته های این مطالعه، بیش از نیمی از بیماران بستری شده، سیاه پوست یا هیسپانیک بودند.‍ هیسپانیک صفتی است که به مردم اسپانیایی زبان یا پرتغالی زبان خصوصاً در آمریکای لاتین اطلاق می شود.
دکتر "اسکات سولومُن"(Scott Solomon)از بخش قلب و عروق بیمارستان زنان برایام اظهار داشت: باتوجه به افزایش میزان ابتلای بزرگسالان جوان به کووید-۱۹، انجام اقدامات مهم برای پیش گیری از مبتلاشدن به این بیماری در این گروه سنی لازم است.
پژوهشگران در گزارش دیگری که روز پنجشنبه در مجله "Medical Internet Research"منتشر شد جدول زمانی را برای شروع گسترش کووید-۱۹ در ایالات متحده به چالش کشیدند.
بنابر گزارش واشنگتن پست، پژوهشگران نشان دادند تعداد بیماران مراجعه کننده به بیمارستانها که از سرفه و بیماری های تنفسی رنج می برند، از اواخر ماه دسامبر در لس آنجلس افزایش یافته است.
پژوهشگران این گزارش همین طور اعلام کردند که ویروس کرونا ممکنست هفته ها پیش از اینکه مقامات آمریکایی در مورد آغاز شیوع این بیماری هشدار دهند، وجود داشته است.
"جوآن المور"(Joann Elmore) متخصص همه گیرشناسی دانشکده پزشکی دیوید گفن در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس که نویسنده این مطالعه نیز است در این زمینه اظهار داشت: داده های بسیاری در دست داریم که نشان می دهند این بیماری در میان افراد جامعه بسیار زودتر از آنچه پیش بینی می کردیم شیوع و گسترش یافته است.

تلاش دانشگاه ها برای مهار گسترش شیوع کووید-۱۹
با گذشت چند هفته از ترم پاییزی، حالا دانشگاه ها و کالج های هر ۵۰ ایالت آمریکا در تلاشند تا ویروس کرونا را در دانشگاه های خود مهار کنند. به گزارش سی. ان. ان بیش از ۴۰ هزار فرد مبتلا به کووید-۱۹ در بین دانشجویان، کارکنان و اساتید سراسر آمریکا شناسایی شده اند.
البته حالا تعداد افراد مبتلا به این بیماری در دانشگاه ها افزایش یافته است چونکه دانشگاه ها این اطلاعات را با تاخیر به روز رسانی می کنند.
خیلی از افراد در اجتماعات و مراسمی که در این دوران برگزار می شود، به این بیماری مبتلا می شوند. برای مثال بنابر گزارش سی. ان. ان یک گروه از افرادی که بتازگی به کووید-۱۹ مبتلا شده اند به این علت بود که در یک مراسم انجمن برادری و باشگاه های زنان که در دانشگاه نیوهمپشر(University of New Hampshire) برگزار شده بود شرکت کرده بودند و طبق این گزارش بیش از ۱۰۰ نفر در مهمانی که در ۲۹ اوت برگزار شده بود، شرکت کردند و تنها تعداد کمی از آنها ماسک داشتند.
بنابر گزارش سی. ان. ان، برای ۳۰ انجمن برادری و باشگاه های زنان که در دانشگاه ایندیانا بلومینگتون در دانشگاه ایندیانا بلومینگتون صورت می گرفت، به سبب افزایش نگران کننده موارد مبتلا به کووید-۱۹، حکم قرنطینه صادر گردیده است. انجمن های برادری و باشگاه های زنان سازمان های اجتماعی در دانشکده ها و دانشگاه ها هستد.
در همین حال، دانشگاه ویسکانسین-مَدیسن به همه دانشجویان مقطع کارشناسی گفته است در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا می بایست طی دو هفته آینده بیرون رفتن و کارهای خارج از خانه خودرا محدود کنند. علاوه بر آن ۹ انجمن برادری و باشگاه های زنان این دانشکده به سبب شیوع این بیماری به مدت ۱۴ روز بسته خواهند بود.
"ربکا بلانک"(Rebecca Blank) رئیس دانشگاه ویسکانسین-مَدیسن در اطلاعیه ای اظهار داشت: ما به جایی رسیده ایم که باید به سرعت منحنی عفونت را مسطح نماییم و روند مبتلاشدن را کاهش دهیم در غیر این صورت فرصت باز شدن دانشگاه برای ورود دانشجویان در ترم جدید را از دست خواهیم داد و می دانیم این چیزی است که خیلی از دانشجویان واقعاً خواهان آن هستند.
سی. ان. ان در گزارشی دیگر گفت بیشترین موارد مبتلاشدن به کووید-۱۹ مربوط به دانشگاه میامی، دانشگاه کارولینای جنوبی، دانشگاه ایالتی اوهایو و دانشگاه کارولینای شرقی است که در تک تک آنها بیش از هزار فرد مبتلا به این بیماری شناسایی شده است.
طبق گزاش سی. ان. ان در دانشگاه میزوری ۸۶۲ فرد مبتلا به کووید-۱۹ شناسایی شده اند در صورتیکه در دانشگاه ایالتی میزوری ۷۹۱ فرد به این بیماری مبتلا شده اند.
به گزارش واشنگتن پست، بازی تیم های فوتبال بعضی از دانشگاه ها نیز به سبب شیوع این بیماری به تعویق افتاده است و بعضی از این بازی ها ممکنست برگزار نشوند و در صورت برگزاری نیز زودتر از ماه دسامبر برگزار نخواهند شد.

توقف آزمایش واکسن کووید-۱۹ به سبب بیمارشدن یک داوطلب
شرکت داروسازی بریتانیایی "آسترازنکا"(AstraZeneca) گفته آزمایشات واکسن کروناویروس را که در تولید آن با پژوهشگران دانشگاه "آکسفورد" همکاری کرده است، بعد از بیمار شدن یکی از داوطلبان متوقف کرده است.
نیویورک تایمز طی گزارشی گفت این خبر ناامیدکننده بود چونکه این شرکت نیز همانند شرکت های دارویی دیگر در سراسر جهان در حال کوشش برای تولید واکسنی برای نابودی ویروس کرونا که تابحال حدودا جان ۹۰۰ هزار نفر را گرفته است، بود و به سبب این اتفاق حالا باید آزمایشاتش را متوقف نماید.
این واکسن که با کمک پژوهشگران دانشگاه "آکسفورد" ساخته شده است، بعنوان یکی از واکسن های مهم جهانی مقابل ویروس کرونا شناخته شده است و تعلیق این آزمایش چشم اندازهایی را برای احتمال اینکه تا آخر سال این واکسن عرضه گردد، می کاهد.
آسترازنکا اظهار داشت که آزمایش را بطور داوطلبانه متوقف کرده و اجازه می دهد تا داده های ایمنی توسط کمیته ای مستقل بررسی شود. این شرکت در اطلاعیه ای بوسیله ایمیل اظهار داشت: توقف آزمایشات یک عمل معمول است که باید هر زمان که بیماری بالقوه غیرقابل توجیهی در یکی از آزمایشات بر روی داوطلبان رخ می دهد، روی دهد.
جزئیات ماهیت این بیماری و زمان وقوع آن اعلام نشده است، بااینکه انتظار می رود حال شرکت کننده بهبود یابد.
طبق گزارشی از نیویورک تایمز که به فردی آشنا با این وضعیت استناد کرده، مشخص شد یک شرکت کننده ساکن انگلیس گرفتار "میلیت عرضی" شده است. میلیت عرضی یک سندرم التهابی است که بر نخاع تأثیر می گذارد و اغلب به سبب عفونت های ویروسی ایجاد می شود. بدین سبب گزارش هنوز معین نیست که آیا این بیماری مستقیماً بعد از تزریق واکسن آسترازنکا به وجود آمده است یا خیر؟
دکتر "فیلیس تین"(Phyllis Tien) پزشک بیماریهای عفونی دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو در گفتگو با نیویورک تایمز اظهار داشت: تمام هدف انجام آزمایشات مرحله ۲ و مرحله ۳ همین است تا طی آن پژوهشگران بررسی نمایند که تا چه میزان این واکسن ایمن است. ما باید ایمنی را ارزیابی نماییم. من فکر می کنم متوقف کردن روند آزمایشات این واکسن تا زمانی که هیئت ایمنی بفهمند که آیا بیماری به وجود آمده بر روی داوطلب به سبب تزریق این واکسن بوده یا خیر، ایده خوبی است.

آمار موارد مبتلاشدن به کرونا در جهان
طبق آمار نشریه تایمز تا روز جمعه تعداد مبتلایان به این بیماری نزدیک به ۶.۴ میلیون نفر در آمریکا بوده است و آمار جان باختگان نیز بیش از ۱۹۱ هزار نفر بوده است. برمبنای همین آمار، پنج ایالتی که بیشترین موارد مبتلاشدن را تا روز جمعه داشته اند عبارتند از کالیفرنیا با بیش از ۷۵۳ هزار نفر، تگزاس با بیش از ۶۷۷ هزار نفر، فلوریدا با بیش از ۶۵۴ هزار نفر، نیویورک با بیش از ۴۴۶ هزار نفر و جورجیا با بیش از ۲۷۲ هزار فرد مبتلا به کووید-۱۹.
مهار گسترش ویروس کرونا در سایر نقاط جهان همچنان یک موضوع چالش برانگیز است. به گزارش تایمز، هند بعد از ایالات متحده آمریکا از لحاظ میزان مبتلاشدن به کووید-۱۹ در جایگاه دوم و کشور برزیل نیز در جایگاه سوم جهانی قرار گرفته است. تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در هند حالا به بیش از ۴.۵ میلیون نفر رسیده است. بیش از ۷۶ هزار نفر در هند بر اثر کووید-۱۹ جان خودرا از دست داده اند. در همین حال آمار مبتلایان به کرونا در برزیل به بیش از ۴.۲ میلیون نفر رسیده و تا روز جمعه بیش از ۱۲۹ هزار نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری جان خودرا از دست داده اند.
بنابر گزارش واشنگتن پست، برخلاف ایالات متحده و برزیل که در هفته های اخیر تعداد موارد مبتلاشدن به این بیماری کاهش یافته است، هند از اوایل ماه آگوست بالاترین آمار افزایش روزانه مبتلاشدن به این بیماری را در جهان دارد.
علاوه بر کشورهای مذکور تعداد مبتلایان به کرونا در روسیه نیز درحال افزایش است. به گزارش تایمز تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در روسیه از یک میلیون نفر گذشته است و تعداد جان باختگان نیز ۱۸ هزار و ۳۰۰ فرد بوده است. بنابرگزارش هاپکینز، تعداد افراد مبتلا به این بیماری در سراسر جهان از ۲۸.۲ میلیون نفر گذشته است و تا روز جمعه بیش از ۹۱۰ هزار نفر نیز در اثر مبتلاشدن به این بیماری جان باخته اند.
منبع:

1399/06/23
12:59:42
5.0 از 5
1449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم