نهایت علم elmend

عوارض جانبی واكسن كووید-۱۹ شركت فایزر

عوارض جانبی واكسن كووید-۱۹ شركت فایزر

به گزارش نهایت علم شركت ˮفایزرˮ در بیانیه جدیدی، عوارض جانبی واكسن كووید-۱۹ خویش را اعلام نمود.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از فاکس بیزینس، شرکت داروسازی "فایزر"(Pfizer) در جدید ترین بیانیه خود اعلام نمود که داوطلبان تزریق واکسن کووید-۱۹ این شرکت در آخرین مراحل بررسی، عوارض جانبی خفیف تا متوسطی را نشان داده اند.
این شرکت در نشستی با سرمایه گذاران، عوارض جانبی واکسن کووید-۱۹ را خستگی، سردرد، لرز و درد عضلانی اعلام نمود. بعضی از داوطلبان هم تب داشتند و تب آنها تعداد کمی از آنها بالا بود.
از آنجائیکه بعضی از بیماران این بررسی، واکسن و برخی دارونما دریافت کرده اند، داده ها واضح نیستند چونکه شرکت فایزر نمی داند که کدام یک از بیماران، واکسن و کدام یک دارونما دریافت کرده اند.
"کاترین جانسن"(Kathrin Jansen)، رئیس پژوهش و توسعه واکسن تصریح کرد که اگر کمیته مستقل نظارت بر داده ها، نگرانی در مورد ایمنی داشته و تابحال هم کاری در ارتباط با آن انجام نداده باشد، ما را آگاه خواهند کرد.
این شرکت، نام بیشتر از ۲۹ هزار نفر دیگر را در لیست آزمایش ۴۴ هزار نفری خود وارد کرده است تا واکسن کووید-۱۹ آزمایشی خویش را با همکاری شرکت آلمانی "BioNTech" توسعه دهد.
شرکت فایزر اعلام نمود که بیشتر از ۱۲ هزار نفر از شرکت کنندگان این پژوهش، دومین دوز واکسن را دریافت کرده اند.
در ماه سپتامبر، گزارش هایی در خصوص عوارض جانبی جدی واکسن شرکت "آسترازنکا"(AstraZeneca) که رقیب فایزر به حساب می آید، در داوطلبان آزمایش این واکسن در انگلستان منتشر گردید اما آزمایش های این واکسن، در برزیل و انگلستان ادامه دارد.
شرکت فایزر انتظار دارد که نتایج آزمایش های واکسن خویش را در ماه اکتبر عرضه نماید.
"مایکل دلستن"(Mikael Dolsten)، مدیر ارشد علمی فایزر اظهار داشت: ما با عنایت به مشخصات ایمنی بسیار قوی و همینطور مشخصات بالینی این واکسن باور داریم که کارآیی آن احیانا تا ۶۰ درصد خواهد بود.1399/06/27
00:43:21
5.0 از 5
1512
تگهای خبر: توسعه , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم