نهایت علم elmend
رئیس پژوهشگاه خبر داد:

نگهداری ۵۰۰ رده سلولی در بانك سلولی پژوهشگاه رویان

نگهداری ۵۰۰ رده سلولی در بانك سلولی پژوهشگاه رویان

به گزارش نهایت علم رئیس پژوهشگاه رویان اظهار داشت: هم اكنون ۵۰۰ رده سلولی در بانك سلولی پژوهشگاه رویان نگهداری می شود.به گزارش نهایت علم به نقل از مهر، دکتر عبدالحسین شاهوردی امروز در مراسم نصب سردیس برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی (ص) در بوستان دانشمندان پارک فناوری پردیس که به صورت آنلاین برگزار شد، اظهار داشت: برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) مدیون گذشت و فداکاری، حمایت و پشتیبانی خانواده هایشان هستند که باید قدردان باشند.
وی با اشاره به اینکه این افراد وقت و انرژی خویش را برای دانش گذاشته اند و ممطئن هستم که قدرشناس خانواده هایشان هستند، اظهار داشت: امیدواریم که با برگزاری چنین برنامه هایی با هدف قدرشناسی از شخصیت های علمی، زمینه ای برای جوانان کشور در رسیدن به سربلندی ایجاد شود.
رئیس پژوهشگاه رویان با اشاره به حضور دکتر بهاروند در پژوهشگاه رویان، تصریح کرد: تلاشهای وی در این پژوهشگاه چند وجهی و در حوزه های علم، فناوری و اخلاق است.
وی با اشاره به فعالیتهای دکتر بهاروند برگزیده جایزه مصطفی(ص) اظهار داشت: زمانیکه دکتر بهاروند نخستین رده سلول بنیادی را ایجاد کرد و برای یک سفری به خارج از کشور رفت نمی دانستیم این بانک سلولی را چگونه حفظ نماییم اما حالا به مرحله ای رسیدیم که محققان این حوزه بیشتر شده اند و بانک سلولی هم توسعه داده شده است.
شاهوردی اضافه کرد: حالا بانک سلولی پژوهشگاه رویان نزدیک به ۵۰۰ رده سلولی را نگهداری می کند؛ این حاصل زحماتی بوده که در تربیت نیروی انسانی کشیده شده است.
رئیس پژوهشگاه رویان اظهار داشت: هم اکنون محققان در عرصه های ناباروری با سلول بنیادی و بیوتکنولوژی ورود پیدا کرده و آنرا توسعه داده اند. همینطور در زمینه دیابت ورود پیدا کرده اند.
شاهوردی تصریح کرد: این پژوهشگاه همواره در کنار بنیاد جایزه مصطفی(ص) است تا همگام با هم فعالیت کنند.

1399/08/11
23:07:21
5.0 از 5
1296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم