نهایت علم elmend

استفاده از پرتوهای نور برای ارائه اینترنت در كنیا

استفاده از پرتوهای نور برای ارائه اینترنت در كنیا

نهایت علم: شركت ˮالفبتˮ در پروژه جدید خود موسوم به ˮتاراˮ از پرتوهای نور برای ارائه اینترنت به مردم كشور آفریقایی كنیا استفاده خواهدنمود.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، مدتی است که در مورد پروژه "ارتباطات نوری فضای آزاد"(FSOC) متعلق به شرکت "الفبت"(Alphabet) می شنویم. از آنجائیکه نام هایی نظیر "Google Fiber" یا "Project Loon" در ذهن نمی ماند، شرکت "الفبت" برای حل این مشکل، این پروژه را "تارا"(Taara) نام نهاده است.
این نشان میدهد که شرکت مادر "گوگل" حالا این فناوری را که از جعبه های پرتوی لیزر برای ارائه اتصال اینترنت استفاده می نماید، بعنوان یک فناوری می داند که در نهایت می تواند به یک تجارت واقعی تبدیل گردد.
"ماهش کریشناسوامی" مدیر پروژه "تارا" در یک پست وبلاگ اعلام نمود که این تیم بطور رسمی همکاری خودرا با غول مخابراتی آفریقا موسوم به "Econet" آغاز نموده است. معین نیست که اعتبار این پروژه چقدر است، اما چیزی که مشخص است این است که سخت افزارهای پروژه "تارا" از سیستم شرکت مخابراتی "Econet" در کنیا پشتیبانی خواهدنمود.
"تارا" بعنوان یک چاره کمکی برای پروژه "Loon" که از بالن برای انتقال اینترنت به مناطق روستایی استفاده می نماید، آغاز به کار کرد و به دنبال راه هایی برای به اشتراک گذاشتن داده ها با کشتی های بادی بود.
این تیم با موفقیت از "FSOC" برای ارسال داده بین بالن هایی که فاصله آنها بیش از ۱۰۰ کیلومتر بود، استفاده نمود. سپس بحث در مورد استفاده از این فنآوری روی زمین شروع شد. پروژه "FSOC جذاب است، برای اینکه از نور، دقیقاً مانند کابل های فیبر نوری استفاده می نماید، اما به هیچ تاسیسات و انشعاباتی نیاز ندارد. بدین سبب از نظر تئوری، استقرار و بکارگیری آن خصوصاً در مناطقی که توسط رودخانه ها، پارک های ملی یا شهرهایی که درگیر جنگ هستند، احاطه شده است، ارزان تر، سریع تر و ساده تر است.
هر چند "تارا" محدودیت هایی هم دارد. ترمینال ها در فاصله های حداکثر ۲۰ کیلومتری بهترین عملکرد را دارند و برای کار به یک "افق دید" بدون مانع نیاز دارند. بنا بر این آنها را بطور معمول در برج ها، تیرها یا پشت بام ها مستقر می کنند.
پهنای باند آن نیز حدود ۲۰ گیگابیت بر ثانیه است که بگفته تیم سازنده، برای تماشای همزمان یوتیوب توسط هزاران نفر کفایت می کند.
بدین سبب "تارا" یک چاره عالی برای شهرها و روستاهای کوچکتر خواهد بود.
منبع:

1399/08/22
20:04:51
5.0 از 5
959
تگهای خبر: اینترنت , سیستم , شركت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم