نهایت علم elmend

تكنولوژی جدید درمان اختلالات بلع را ممكن می كند

تكنولوژی جدید درمان اختلالات بلع را ممكن می كند

وقوع سكته مغزی یا جراحت در سر بر روی توانایی بلع افراد تاثیر منفی می گذارد. محققان برای حل این مشكل فناوری تازه ای را ابداع نموده اند كه توانایی بلع افراد را ارتقا می بخشد.به گزارش نهایت علم به نقل از نیواطلس، روش های درمانی سنتی برای حل مشکل بلع پس از سکته مغزی بسیار پرهزینه و وقت گیر هستند. اما سیستم فاگنیکس که توسط یک شرکت انگلیسی به همین نام ابداع شده سرعت درمان بیشتری دارد و هزینه کمتری را به بیماران تحمیل می کند.
این سیستم متشکل از یک نمایشگر لمسی است که از راه یک کابل الکتریکی به یک سوند یکبار مصرف متصل می شود. سوند مورد اشاره باید طی سه روز و هر روز یک مرتبه به مدت ده دقیقه به درون گلو منتقل شود. بدین منظور سوند وارد بینی بیمار شده و به پشت گلو انتقال می یابد.
الکترودهای نصب شده بر روی سوند مذکور پالس های الکتریکی ملایمی را به سمت بافت های گلو ارسال می کند و همین پالس ها باعث بهبود مراکز کنترل رابطه عصبی گلو با مغز می شوند. بررسی ها نشان داده است ۳۰ دقیقه استفاده از این سوند در سه روز مشکل مورد اشاره را به صورت کامل بهبود می بخشد.
پژوهشگران انگلیسی این فناوری را بر روی ۲۵۵ بیمار از کشورهای انگلیس، آلمان و اتریش که در مجموع دارای ۵ نوع اختلال بلع بوده اند، آزمایش کرده و در مجموع از نتیجه حاصل شده رضایت دارند.


منبع:

1399/08/23
18:20:59
5.0 از 5
1278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
نهایت علم