نهایت علم elmend
در دانشگاه علامه؛

همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات برگزار می گردد

همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات برگزار می گردد

به گزارش نهایت علم همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات با تاكید بر مبحث شفافیت اطلاعات برگزار می گردد.


به گزارش نهایت علم به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات ۲۲ مهر ۱۳۹۸ به همت كرسی ارتباطات علم و فناوری یونسكو در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می گردد.
در همایش ملی «زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات»، در ۶ پنل تخصصی به موانع، مسائل و زیرساخت های دسترسی به اطلاعات از زوایای مختلف پرداخته می شود.
عناوین پنل ها شامل مواردی چون شهروند الكترونیك، دولت الكترونیك، زمینه حقوقی و سیاستگذاری دسترسی همگانی به اطلاعات، دسترسی همگانی به اطلاعات سلامت، زمینه های اجتماعی و فرهنگی دسترسی همگانی به اطلاعات، بلاكچین و داده باز، گزارش های مجموعه های فعال در حوزه دسترسی به اطلاعات و شفافیت می شود.
این همایش، بامداد روز دوشنبه ۲۲ مهرماه با سخنرانی لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور، سعیدرضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، اسوتان اسوتكوفسكی رئیس دفتر منطقه ای یونسكو در تهران و حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در سالن شهید بهشتی دانشكده حقوق دانشگاه علامه طباطبائی افتتاح می شود.
روز یكشنبه در چارچوب پیش همایش، كارگاه هایی تخصصی با مبحث تجربه های بین المللی فناوری حقوقی، مفهوم شناسی داده باز و فناوری شهروندی برگزار می گردد.
همچنین پنل پایانی همایش به گزارش هایی اختصاص یافته كه مجموعه های فعال در حوزه دسترسی به اطلاعات و شفافیت عرضه می كنند. در این پنل، محمود حسینی مدیر موسسه مردم نهاد جهد، مهدی ثنایی مدیر اندیشكده شفافیت برای ایران، بهاره آروین نماینده شورای شهر تهران، محمد فرجود مدیر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و احمد توكلی نماینده سابق مجلس، به عرضه گزارش می پردازند و محمدمهدی فرقانی رئیس دانشكده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی پنل را مدیریت می كند.
جزئیات كامل رویداد در وبسایت كرسی ارتباطات علم و فناوری یونسكو به نشانی UCCST.atu.ac.ir در دسترس می باشد.

1398/07/20
19:24:02
5.0 از 5
4278
تگهای خبر: بین المللی , تخصصی , دانش , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
نهایت علم