نهایت علم elmend
داده های نوار مغزی نشان می دهد

دویدن ما را شاد می كند

دویدن ما را شاد می كند

نهایت علم: یکی از شرکت های مشهور تولید پوشاک ورزشی با استخدام یک محقق که از نوار مغزی(EEG) جهت بررسی تاثیر ورزش کردن و دویدن استفاده کرد، به این نتیجه رسید که دویدن با کاهش 58 درصدی استرس هم راه است و سبب شادتر شدن افراد می شود.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، نتایج یک بررسی جدید نشان میدهد که ورزش می تواند ما را شادتر، سالم تر و مقاوم تر کند. حالا شرکت ژاپنی پوشاک ورزشی "اسیکس"(Asics) با هدف معرفی و فروش یک جفت کفش ورزشی جدید، یک محقق به نام دکتر "برندان استابز" را از کالج سلطنتی لندن استخدام کرد تا این مساله را بررسی کند.
دکتر "استابز" رابطه بین سلامت روان و سلامتی جسم را بررسی می کند، چیزی که "اسیکس" دوست داشت درباره آن صحبت کند.
دکتر "استابز" از یک دستگاه نوار مغزی(EEG) قابل حمل بهره برد که می تواند هنگام ورزش پوشیده و استفاده گردد. این دستگاه توسط سه ورزشکار حرفه ای و شش ورزشکار آماتور مورد استفاده قرار گرفت. اصطلاح ورزشکار آماتور بیان کننده کسانی است که حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش می کنند.
هر شرکت کننده در این مطالعه ابتدا هنگام استراحت از این دستگاه بهره برد تا یک حالت پایه برای انجام آزمایش های شناختی ایجاد شود. سپس هر شرکت کننده پیش از اجرای دوباره آزمایش ها، ۲۰ دقیقه ورزش کرد.
آمار حاصله بسیار حیرت آور بود، چونکه نشان داد ورزش کردن با ۱۸ درصد افزایش توانایی شرکت کنندگان در استراحت کردن، ۲۸ درصد کاهش در تصمیم گیری های عجولانه و ۲۹ درصد بهبود در مقاومت در مقابل فشار و تنش هم راه است.
دکتر "استابز" اشاره کرد که این اعداد از خوانش اسکن نوار مغز حاصل شده است، نه اینکه خود شرکت کنندگان از وضعیت خود گزارش دهند.
وی ادامه داد: نوار مغزی همین طور کاهش ۵۸ درصدی نشانه های استرس شناختی را بر اثر ورزش کردن نشان میدهد که علایم آن اضطراب، فراموشی و بی نظمی است. این داده ها همین طور به افزایش ۲۶ درصدی سرعت پردازش اطلاعات مغز افراد و بهبود ۲۱ درصدی حافظه اشاره دارد.
فراتر از این آمار، تحقیقات "استابز" نشان داد که برای افراد طبیعی، مزایای سلامت روان حاصل از انجام ورزش بیشتر از ورزشکاران حرفه ای است.
"استابز" می گوید: حالا مشتاقانه منتظر است که این نتایج را با تحقیقات بیشتر روشن کند و بررسی خواهدنمود که آیا یک تمرین ایده آل وجود دارد که به تقویت سلامت روان افراد کمک کند؟ وی همین طور می خواهد بررسی کند که آیا تفاوتی بین تقویت روانی حاصل از انجام ورزش در ورزشکاران آماتور در مقایسه با افرادی که طی یک هفته به حداقل میزان سفارش شده انجام ورزش نمی پردازند، وجود دارد یا خیر.
شرکت "اسیکس" از این تحقیق بعنوان قسمتی از برنامه خود برای تشویق مردم به ورزش کردن، در صورتیکه همه ما به صورتی در قرنطینه حاصل از شیوع بیماری کرونا به سر می بریم، بهره برده و یک کمپین راه اندازی کرده که در آن، دوندگان، دوستان خودرا تشویق می کنند که به دویدن بپردازند.
منبع:

1399/10/29
17:25:00
0.0 از 5
1059
تگهای خبر: تحقیقات , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم