نهایت علم elmend

داشتن یك كودكی شاد، سلامت روانی بزرگسالی را ضمانت نمی كند

داشتن یك كودكی شاد، سلامت روانی بزرگسالی را ضمانت نمی كند

به گزارش نهایت علم پژوهشگران استرالیایی در بررسی جدید خود به این نتیجه رسیده اند که تجربه کردن یک دوره کودکی شاد نمی تواند سلامت روانی دوره بزرگسالی را تضمین کند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، این مساله به خوبی درک شده است که داشتن یک دوره کودکی دشوار می تواند احتمال بیماری روانی را افزایش دهد اما پژوهش جدید "دانشگاه استرالیای جنوبی"(UniSA) نشان میدهد که یک کودکی شاد و مطمئن همیشه کودک را از مبتلاشدن به بیماری روانی در بزرگسالی حفظ نمی کند.
این یافته ها که با همکاری "دانشگاه کانبرا"(University of Canberra) به دست آمده اند، قسمتی از پژوهشی هستند که ارتباط تجربه های ابتدایی دوره کودکی را با مسیرهای گوناگون رشد و نحوه ارتباط آنها با سلامت روحی ضعیف مورد بررسی قرار می دهد.
پژوهشگران با توجه به این که تجربه های مثبت و منفی دوره کودکی، خودرا به صورت اضطراب یا اختلالات بهداشت روانی در بزرگسالی نشان می دهند، باور دارند که سازگار شدن و یا عدم سازگاری با شرایط غیرمنتظره ای که بر سلامت روان تاثیر می گذارند، به توانایی ما وابسته است.
بااینکه این پژوهش باردیگر تاکید می کند که تجربیات منفی و غیر قابل پیش بینی در ابتدای زندگی، نشانه های مربوط به سلامت روانی ضعیف همچون افسردگی و پارانویا را به همراه دارد اما این مساله را نیز نشان میدهد که کودکان پرورش یافته در محیط های پایدار و حمایتی هم می توانند در بزرگسالی در معرض نشانه های اضطراب قرار بگیرند.
"بیانکا کال"(Bianca Kahl)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: این پژوهش، ماهیت بیماری روانی را برجسته می کند و بینش های کلیدی را در مورد عوامل خطر بالقوه برای همه کودکان نشان میدهد.
وی ادامه داد: باتوجه به گسترش شیوع بیماریهای روانی، لازم است که ما نیز دانش خودرا در مورد این شرایط بسیار پیچیده و متنوع گسترش دهیم.
کال افزود: این پژوهش نشان میدهد که شرایط بهداشت روانی، تنها در ابتدای زندگی تعیین نمی شوند و کودکی که در خانه ای شاد پرورش می یابد نیز می تواند در بزرگسالی به اختلالات روانی گرفتار شود.
یقینا عوامل ناشناخته ای وجود دارند که می توانند به درک تبدیل شدن محیط و تجربیات دوره کودکی، به مشکلات روحی بزرگسالی کمک کنند.
کال اظهار داشت: ما گمان می نماییم که انتظارات ما در مورد محیط و توانایی سازگاری با شرایط در صورت برآورده نشدن انتظارات ممکنست تجربه پریشانی ما را تحت تاثیر قرار دهد.
وی ادامه داد: اگر در کودکی یاد بگیریم که چگونه خودرا با تغییرات سازگار نماییم و با شرایط کنار بیاییم، ممکنست برای واکنش نشان دادن نسبت به استرس و سایر عوامل خطرناک، در موقعیت بهتری قرار بگیریم. آزمایش این فرضیه، محور پژوهش بعدی ما است.
این پژوهش، در مجله "Current Psychology" به چاپ رسید.
منبع:

1399/11/20
21:40:03
0.0 از 5
1033
تگهای خبر: پژوهشگر , چاپ , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
نهایت علم