نهایت علم elmend

اولین پیاده روی فضایی كاملا زنانه انجام شد

اولین پیاده روی فضایی كاملا زنانه انجام شد

نهایت علم: نخستین پیاده روی فضایی زنانه كه دفعه گذشته به سبب نبود لباس فضایی مناسب به تعویق افتاده بود، بالاخره ساعاتی پیش توسط دو فضانورد زن و به مدت بیشتر از 7 ساعت برای تعویض یك باتری خورشیدی انجام شد.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، نخستین پیاده روی فضایی كاملا زنانه ناسا كه قرار بود در ماه مارس صورت گیرد، به سبب نبود لباس فضایی متناسب با هر دو فضانورد زن لغو شد، اما حالا این رویداد تاریخی بالاخره با موفقیت انجام شد.
طی این پیاده روی فضایی دو فضانورد زن به نام "كریستینا كخ"(Christina Koch) و "جسیكا میر"(Jessica Meir) به مدت بیشتر از 7 ساعت از ایستگاه بین المللی فضایی خارج شدند برای تعویض یك واحد باتری شارژ/تخلیه باتری كه چند روز پیش بعد از نصب باتری های جدید لیتیوم-یون در خارج از ایستگاه فضایی قادر به فعالیت نبود، سپری كردند.
ناسا چندی قبل این عملیات را در ساعات پایانی لغو نمود، برای اینكه هم "كخ" و هم "آن مك كلین" به لباس فضایی سایز متوسط نیاز داشتند، اما فقط یك لباس فضایی متوسط در آن زمان در ایستگاه فضایی موجود بود.
خبرنگار نیویورك تایمز در آن زمان از "مری رابینت كوال" نویسنده سری كتاب های خانم فضانورد پرسید كه آیا عدم وجود لباس سایز متوسط ​​به معنای طراحی آنها تنها برای مردان است؟ وی در پاسخ اظهار داشت كه این حرف در مورد نسل لباس های فضایی كه هم اكنون در ایستگاه فضایی وجود دارند و طراحی آنها متعلق به ده 70میلادی و ماموریت های آپولو است، صادق است.


گفته می شود كه اختلال این باتری ها به كار خدمه ایستگاه فضایی لطمه نزده بود، اما به هر حال باید تعویض می شدند.
این پیاده روی فضایی پنجمین پیاده روی فضایی "كریستینا كخ" بود، اما برای "جسیكا میر" اولین تجربه بود.
منبع:

1398/07/28
13:12:45
5.0 از 5
4383
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم