نهایت علم elmend
نتایج یك بررسی علمی نشان داد؛

آنتی بادی های كرونا تا ۹ ماه مصونیت ایجاد می كنند

آنتی بادی های كرونا تا ۹ ماه مصونیت ایجاد می كنند

نتایج یک بررسی علمی که در ووهان چین انجام و در نشریه معتبر لنست انتشار یافته نشان میدهد حدود 40 درصد از مبتلایان به کرونا در ووهان تا 9 ماه در مقابل ابتلای مجدد به آن مصونیت داشته اند.به گزارش نهایت علم به نقل از سی جی تی ان، بررسی مذکور حاکیست ابتلای ساکنان ووهان به کرونا موجب تولید آنتی بادی هایی در بدن آنها شده که به مدت ۹ ماه پابرجا مانده و این افراد را در مقابل ویروس کرونا مقاوم کرده است.
بر اساس بررسی مورد اشاره، نرخ ابتلاء به کرونا در ووهان پارسال در حدود ۶.۹ درصد باقی مانده بود که این نشان داده است تنها بخش اندکی از مردم این شهر پس از انتشار کرونا به آن آلوده شدند. پس می توان پیش بینی نمود که در آینده هم میزان انتشار ویروس مورد اشاره از این حد بیشتر نشود.
همچنین با اطلاع از این مساله می توان استراتژی های بهداشتی جدیدی را برای کنترل ویروس کرونا ابداع کرد. برای انجام این بررسی آنتی بادی های ویروس کرونای بیش از ۹۵۰۰ نفر در ۱۳ منطقه مختلف شهر ووهان از شروع آوریل سال ۲۰۲۰ مورد بررسی قرار گرفته و سپس نمونه خون این افراد از ژوئن تا دسامبر گذشته آزمایش شده است. در بررسی های قبلی مدت زمان برجای ماندن آنتی بادی های کرونا در بدن افراد بسیار کمتر برآورد شده بود.

1400/01/02
13:44:14
5.0 از 5
1189
تگهای خبر: آینده , تولید , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم