نهایت علم elmend
در گزارش نهایت علم اعلام شد؛

استقرار استارت آپ های هوش مصنوعی در پارك فناوری اطلاعات

استقرار استارت آپ های هوش مصنوعی در پارك فناوری اطلاعات

به گزارش نهایت علم رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی از برنامه ریزی برای اعطای تسهیلات به استارت آپ ها و شرکتهای دانش بنیان در حوزه هوش مصنوعی اطلاع داد و اظهار داشت: این شرکت ها در پارک ICT سجاد مستقر می شوند.علی اصغر انصاری در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به تجهیز پارک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات سجاد برای استقرار شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ های حوزه هوش مصنوعی، عنوان کرد: برای توسعه این بخش، عرضه برخی تسهیلات با هماهنگی معاونت علمی و صندوق نوآوری و شکوفایی در دستور کار قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان حوزه هوش مصنوعی از مالیات معاف شوند و برای رشد و توسعه بازار می توانند در پارک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات استقرار یابند.
انصاری با اشاره به اینکه جنس هوش مصنوعی، فناوری، نوآوری و خلاقیت و پژوهش است عنوان کرد: تلاشمان این است که پروژه های در رابطه با هوش مصنوعی در کشور را با همکاری بخش خصوصی و شرکتهای نوپا و هم تیم های دانشگاهی انجام دهیم. چون که معتقدیم در این عرصه، دولت باید نقش حمایت گر را ایفا کند.
رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در این حوزه با صندوق نوآوری و شکوفایی مذاکراتی داشته ایم و این صندوق اعلام آمادگی کرده که تسهیلاتی را در اختیار شرکتهای حوزه هوش مصنوعی قرار دهد.
وی از امضای تفاهمنامه همکاری در جهت توسعه هوش مصنوعی در کشور با ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی اطلاع داد و اظهار داشت: توسعه هوش مصنوعی در کشور در فاز مطالعاتی قرار دارد و برای پیگیری برنامه ها و نقشه راه مدنظر، با مجموعه های مختلفی همچون معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، مرکز پژوهش های مجلس و سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، وزارت جهاد کشاورزی و دانشگاه های علوم پزشکی تفاهم نامه هایی در حال انعقاد است.
انصاری ضمن اشاره به اینکه مبحث هوش مصنوعی چند وجهی و چند ذینفعی است و خیلی از سازمان ها و دستگاه ها و مجموعه های کشور درگیر آن خواهند بود، اظهار داشت: در سطح عالی کشور به دنبال تدوین برنامه های یکپارچه برای توسعه هوش مصنوعی در بخش اجرایی و راهبردی هستیم و پیشبینی مان این است که با پشتوانه علمی دانشگاه ها و شرکتهای دانش بنیان، کاربردهای هوش مصنوعی را استخراج کرده و مسائل کشور را با راهکارهای این فناوری برطرف نماییم.


منبع:

1400/02/10
13:10:13
5.0 از 5
1023
تگهای خبر: استارت آپ , تخصصی , توسعه , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
نهایت علم