نهایت علم elmend

۳۵ طرح نوآورانه آب و انرژی در معاونت علمی تایید شد

۳۵ طرح نوآورانه آب و انرژی در معاونت علمی تایید شد

نهایت علم: بیش از 46 طرح نوآورانه در حوزه فناوری های آب و انرژی به معاونت علمی و فناوری ارسال شد و در سال جدید 35 طرح به تأیید نهایی رسید.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه فناوری آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعنوان مرجعی مطمئن و قابل اتکا برای اتصال طرح ها و ایده های حوزه آب و انرژی به صنعت شمرده می شود و برمبنای همین ماموریت و رسالتی که بر عهده دارد، از طرح های خلاق و نوآورانه ای که بتواند تأثیری مثبت در توسعه این صنعت حیاتی داشته باشد و گامی اثرگذار در این جهت بردارد حمایت می کند.
بر همین اساس افراد حقیقی و حقوقی طرح های نوآورانه و فناورانه خودرا به این ستاد ارسال می کنند تا بعد از بررسی های تخصصی، شرایط برای توسعه بازار و تجاری سازی آنها برقرار شود.
سال گذشته نیز با همین رویکرد حدود ۴۶ طرح فناورانه به این ستاد ارسال شد که بعد از بررسی های تخصصی و علمی، ۱۴ مورد آنها به تأیید نهایی رسید.
طرح هایی در حوزه «فناوری های پیشرفته انرژی»، «توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی»، «توسعه فناوری گرمایش و برق»، «طراحی توربین بادی»، «سیستم روشنایی خورشیدی» و «تجاری سازی یافته های پژوهشی».
مهم ترین دستاورد شکل گیری زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور را می توان باور عمومی جامعه و مدیران به توان و قدرت نفوذ ایده های نوآورانه و خلاقیت ها در توسعه کشور و پاسخ به نیازهای کشور دانست. امروز برای بقا و پیشرفت و حتی حفظ وضعیت موجود باید جریان نوجوئی و نوآوری را در تمام حوزه ها جاری و ساری کرد تا از رکورد و نابودی آنها جلوگیری شود. بهره گرفتن از خلاقیت ها و نوآوری ها ضامن حفظ بقای صنایع مختلف است.
به همین دلیل باید به این جریان نوظهور در کشور بها داد و با اتکا به آن روند توسعه یافتگی کشور را دنبال کرد.


منبع:

1400/02/14
20:50:12
5.0 از 5
960
تگهای خبر: انرژی , تخصصی , توسعه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
نهایت علم