نهایت علم elmend
توسط دانش بنیان ها؛

20 ماده اولیه آرایشی و بهداشتی در كشور تولید می شود

20 ماده اولیه آرایشی و بهداشتی در كشور تولید می شود

به گزارش نهایت علم ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری اعلام نمود: شرکتهای دانش بنیان می توانند برای تولید ۲۰ ماده اولیه آرایشی و بهداشتی در کشور اقدام نمایند.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حامی شرکت هایی است که در تلاش هستند تا بازار داخلی محصولات آرایشی و بهداشتی کشور را رونق دهند.
تولید داخلی محصولات آرایشی و بهداشتی ارتباط مستقیم با سلامتی افراد جامعه دارد و می تواند در کنار تأمین سلامت مصرف کنندگان، نقشی جدی در رونق اقتصادی کشور داشته باشد.
بر همین اساس ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نموده است در یک برنامه ۵ ساله، مقرر است ۲۰ ماده اولیه محصولات آرایشی و بهداشتی در کشور تولید شود. محصولاتی استاندارد که با کمک توان و تخصص شرکتهای دانش بنیان و خلاق این حوزه به تولید می رسد و روانه بازار خواهد شد.
این برنامه ۵ ساله که در چارچوب ۲۰ پروژه ملی در حال اجرا می باشد، می تواند ۶۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به ارمغان آورد و برای ۴۰۰ نفر هم اشتغال زایی کند.
از جمله این مواد اولیه و کاربردی مورد نیاز در ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی میتوان به موادی چون ویتامین آ پالمیتات، آسکوربیل پالمیتات، آسکوربیل تترا پالمیتات، آسکوربیل گلوکزید و کوجیک اسید دی پالمیتات اشاره نمود.
در این برنامه تلاش می شود تا مواد اولیه حوزه آرایشی که بر پایه پالمتیک اسید یا ایزوپالمتیک هستند و تنوع و حجم بالایی از مصرف و ارزبری را دارند، توسط شتابدهنده ها و شرکتهای دانش بنیان به تولید برسد.


منبع:

1400/02/23
22:37:19
5.0 از 5
959
تگهای خبر: توسعه , تولید , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
نهایت علم