نهایت علم elmend

۲۳ شتاب دهنده در حوزه صادرات زیست فناوری فعالیت می نمایند

۲۳ شتاب دهنده در حوزه صادرات زیست فناوری فعالیت می نمایند

به گزارش نهایت علم معاونت علمی و فناوری اعلام نمود ۲۳شتابدهنده در حوزه زیست فناوری با هدف توسعه صادرات شکل گرفته است.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری، با حمایت معاونت علمی و فناوری ۲۳ شتاب دهنده در حوزه های در رابطه با زیست فناوری شکل گرفته است تا روند توسعه این فناوری را شتاب دهد.
زیست فناوری یکی از عرصه های توسعه یافته علمی و فناورانه در کشور است و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری بارها بر توانمندی بالای دانشمندان کشورمان در این عرصه در سطح منطقه و جهان تاکید کرده است. این توانمندی ها حاصل تلاشی است که در زیست بوم فناوری و نوآوری و به یاری متخصصان و اندیشمندان جوان کشور اتفاق افتاده است.
یکی از ارکان اصلی این زیست بوم، شکل گیری شتاب دهنده هایی است که نقشی اثرگذار در توسعه یافتگی علوم و فناوری ها در کشور دارند و مسیر را برای حرکت شرکتهای دانش بنیان و فناور و تجاری سازی ایده ها و محصولات هموار می کنند. حوزه زیست فناوری هم با ایجاد ۲۳ شتاب دهنده فعال در این عرصه روندی رو به رشد را تجربه کرده است.
در حال حاضر ۲۳ شتاب دهنده در حوزه های مواد اولیه دارویی، داروهای زیستی و پیشرفته، واکسن، کشاورزی، صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی، پروبیوتیک و تجهیزات پزشکی فعالیت می نمایند. این شتاب دهنده ها چند سالی است که سهم ویژه ای در توسعه یافتن زیست فناوری در کشور دارند.
این تلاش ها نتیجه ای دیگری هم برای کشور دارد و آن هم کسب مقام نخست در منطقه و دوازدهم در سطح جهان و صادرات بیشتر از ۶۰ درصدی شرکتهای دانش بنیان حوزه زیستی است.

1400/03/10
10:44:17
5.0 از 5
1002
تگهای خبر: توسعه , دانش , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم