نهایت علم elmend

سفر مجازی به مریخ و با خبر شدن از مكان استقامت

سفر مجازی به مریخ و با خبر شدن از مكان استقامت

به گزارش نهایت علم ناسا ساعاتی پیش در حساب کاربری خود در توییتر با انتشار تصویری نوشت: از مکان مریخ نورد استقامت ما در مریخ مطلع شوید.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، افراد مشتاق این مساله می توانند با نگاه به نقشه تعاملی که ناسا منتشر نموده از مکان مریخ نورد استقامت باخبر شوند. ناسا در ادامه نوشت: با این نقشه آخرین محل و مسیر پیمایش استقامت در دهانه جزرو را مشاهده کنید. همین حالا امتحان نمایید.
مریخ نورد "استقامت" که تازه ترین و پیشرفته ترین مریخ نورد ناسا توسط دانشمندان و مهندسان این سازمان فضایی شمرده می شود، بمنظور انجام ماموریت های علمی خود ابزارهای علمی زیادی را همراه خود دارد که همگی از پیشرفته ترین ابزارهای ناسا برای کاوش سیاره ای هستند.


مجموعه ای از تجهیزات علمی مانند رادار زمین نفوذ، طیف سنج جهت بررسی ترکیبات خاک، چندین دوربین برای ثبت تصاویر پانوراما و کلوزآپ از سطح مریخ و ابزاری برای تولید اکسیژن از دی اکسید کربن همراه استقامت است. همه این تجهیزات به این علت طراحی شده اند که اکتشافات آینده هم توسط ربات و هم توسط انسان، ساده تر و کارآمدتر صورت بگیرد.
این ماموریت، دو هدف دارد. نخستین هدف، بررسی های علمی برای درک محیط مریخ در گذشته و حال و همین طور قابل سکونت بودن آنست. دلیل دوم نیز جمع آوری نمونه هایی از خاک مریخ برای آوردن به زمین است. ماموریت دیگری که برای سال ۲۰۲۶ برنامه ریزی شده است، مقرر است لوله های آزمایشی جمع آوری شده توسط مریخ نورد استقامت را به زمین بازگرداند تا مورد بررسی جامع تر قرار بگیرند.
دهانه ی جزرو که مریخ نورد استقامت در آن فرود آمد ۲۸ مایل(۴۵ کیلومتر) است و حاوی رسوبات یک رودخانه ی خشک شده ی قدیمی است.
دانشمندان براین باورند که ۳.۵ میلیارد سال پیش دهانه ی جزرو مکان دریاچه ای بزرگ با دلتا بوده است. آنها معتقدند گرچه آب دریاچه مدت هاست خشک شده اما شاید جایی در دهانه یا در دیواره ۲ هزار فوتی(۶۰۹ متری) آن نشانه هایی از حیات گذشته وجود داشته باشد. در هر توقف استقامت تعدادی آزمایش علمی انجام خواهد داد و داده های آنرا برای دانشمندان در زمین می فرستد.
منبع:

1400/04/07
23:25:08
5.0 از 5
621
تگهای خبر: آینده , تولید , دانش , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
نهایت علم