نهایت علم elmend

معماری فضایی در بزرگترین موزه ستاره شناسی جهان بعلاوه تصاویر

معماری فضایی در بزرگترین موزه ستاره شناسی جهان بعلاوه تصاویر

نهایت علم: بزرگترین موزه ستاره شناسی جهان با معماری که بازتابی از ظاهر کیهان است، به زودی افتتاح می گردد.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان ان، بزرگترین موزه ستاره شناسی جهان در چند روز آینده در «شانگهای» افتتاح می گردد و معماری آن به نحوی طراحی شده است که با وجود دیوارهای منحنی، نمایانگر شکل هندسی کیهان باشد.
در طراحی ساختمان این موزه از هیچ خط صاف و یا زاویه قائمه استفاده نشده است و در عوض ساختار آن از سه بخش قوس دار تشکیل شده است که تداعی گر مدارهای اجرام آسمانی هستند.
این موزه ۳۹۰۱۹.۲ متر مربعی که در حقیقت شاخه ای از موزه علوم و فناوری شانگهای شمرده می شود، خانه چند نمایشگاه، یک افلاک نما و یک تلسکوپ خورشیدی ۲۳ متری خواهد بود.


طراحی این موزه را شرکت آمریکایی «Ennead Architects» برعهده داشته است که در سال ۲۰۱۴ برنده یک جایزه بین المللی برای طراحی ساختمان شده بود.
بگفته «توماس جی وانگ» طراح ارشد این پروژه، ساختمان این موزه با هدف این که تجسمی از یک معماری متاثر از ستاره شناسی باشد طراحی شده است.
در طراحی این موزه به «مسئله سه جسم» با ساخت یک حفره دایره ای، یک کره و یک گنبد معکوس که نمایانگر خورشید، ماه و ستاره های هستند اشاره شده است.


بازدیدکنندگان موزه در ابتدا با حفره دایره ای شکلی که در سقف ورودی اصلی تولید شده است مواجه می شوند. این حفره همچون یک گاه شمار عمل می کند که در طول روز دایره ای از نور خورشید را به داخل موزه راه می دهد و می تواند نشان دهنده زمان و فصول باشد.


در بخش دیگر موزه یک آسمان نما در قسمتی از موزه که به شکل کُره تولید شده است قرار دارد.


در بخش دیگری از موزه نیز گنبد معکوس به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد آسمان شب را ببینند.

منبع:

1400/04/22
09:52:59
5.0 از 5
499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
نهایت علم