نهایت علم elmend
ادعای یك فیزیكدان

ستاره ها می توانند ابزار ارتباطی بیگانگان باشند

ستاره ها می توانند ابزار ارتباطی بیگانگان باشند

یک فیزیکدان می گوید فرازمینی های پیشرفته می توانند نور ستارگان را برای ارسال پیام به یک تمدن پیشرفته دیگر دستکاری کنند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بر مبنای مقاله ای که هفته گذشته توسط "تری رودولف" فیزیکدان کوانتومی "امپریال کالج لندن" انتشار یافت، یک تمدن بیگانه پیشرفته می تواند نور خارج شده از ستارگان را تغییر دهد تا بتواند در فواصل بسیار زیاد ارتباط برقرار کند.
ایده وی این است که بیگانگان امکان دارد از فوتون های درهم تنیده از ستارگان مختلف برای ارسال پیام هایی استفاده کنند که به نظر می آید به صورت تصادفی به ما تماشاگران چشمک می زنند. در حالیکه این یک حدس و گمان محض است، اما از نظر فیزیک و از نظر فنی قابل تصور است.
"رودولف" می گوید، انکسار و پراش فوتون ها درهم تنیدگی بسیار مفیدی را توزیع می نماید. درهم تنیدگی کوانتومی زمانی اتفاق می افتد که دو یا چند ذره به شکل خاصی به هم متصل می شوند و هر چقدر هم که با هم فاصله داشته باشند، رفتار مشابهی دارند و مشاهدات و بررسی یکی از ذرات درهم تنیده می تواند به صورت خودکار اطلاعات در ارتباط با ذرات درهم تنیده دیگر را هم فاش کند و هر اقدامی که روی یکی از این ذرات صورت گیرد، همیشه بر بقیه ذرات درهم تنیده هم تاثیر می گذارد.
گیرنده های حالت های انتشار -نحوه انتقال سیگنال های رادیویی از آنتن ارسال کننده به آنتن دریافت کننده- امکان دارد محاسبات کوانتومی توزیع شده را فقط با استفاده از نور خطی و شمارش فوتون انجام دهند. در حالیکه محاسبه توزیع شده احتیاج به ارتباط سنتی بین گیرنده ها دارد، درست مانند محاسبات استاندارد مبتنی بر اندازه گیری، این ارتباط بر مبنای نتایج کاملاً تصادفی است و ازاین رو امکان دارد با نویز اشتباه گرفته شود.
نظریه "رودولف" بر این ایده استوار است که یک تمدن محتاط می تواند پراکندگی درهم تنیدگی فوتونی خویش را با استفاده از نور حرارتی ستارگان مختلف پنهان کند.
فهمیدن این مورد مستلزم دانستن تعداد فوتون ها در حالت هایی است که آنها برای بکارگیری برگزیده اند، همینطور مستلزم انجام اندازه گیری کوانتومی بدون تخریب تعداد فوتون است.
ارتباط بیگانگان با استفاده از سیستم های ستاره ای مستلزم فیزیک پیچیده ای است که درک آن دشوار است، اما با مطالعه مقاله "رودولف" میتوان با این نظریه بیشتر آشنا شد.
اگر نظریه "رودولف" دقیق و درست باشد، تمدن پیشرفته ای که راه شیری را تحت استعمار خود قرار داده و از راه ستارگان ارتباط برقرار می کند، می تواند توضیح دهد که چرا هیچ شواهدی از حیات فرازمینی تابحال کشف نشده است.
منبع:

1400/05/14
11:02:36
5.0 از 5
948
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم