نهایت علم elmend

توقف استفاده از شاتل های خودران تویوتا در المپیک توکیو

توقف استفاده از شاتل های خودران تویوتا در المپیک توکیو

نهایت علم: شرکت تویوتا مجبور شد استفاده از شاتل های خودران خود در دهکده بازی های المپیک را به سبب ایجاد جراحت و ناامنی آنها متوقف نماید.به گزارش نهایت علم به نقل از ورج، یکی از شاتل های خودران تویوتا در دهکده بازی های المپیک با یکی از قهرمانان ورزشی کم بینا برخورد کرده و وی را مجروح کرد. البته این شاتل در زمان برخورد در حالت رانندگی خودران نبوده و بصورت دستی کنترل می شد. اما درحال حاضر استفاده از تمامی آنها متوقف شده است.
تویوتا ده ها شاتل خودران موسوم به e-Palette را در دهکده بازی های المپیک برای حمل و نقل قهرمانان ورزشی به کار گرفته است. نمونه اولیه این شاتل ها در سال ۲۰۱۸ تولید شد. این شاتل های مجهز به باتری فاقد فرمان و پدال هستند. این شرکت که امیدوار بود المپیک را به فرصتی برای نمایش تازه ترین فناوری های خود مبدل کند، حالا با یک چالش جدی روبه رو شده است.
شاتل مذکور با سرعت یک تا دو کیلومتر در ساعت حرکت می کند و در زمان تصادف با دسته کنترل جوی استیک ازطریق یک اپراتور انسانی درحال مدیریت بود. ورزشکار لطمه دیده برای مداوا به یک مرکز پزشکی منتقل شد و پس از مدتی بدون مشکل خاصی به محل اقامت خود بازگشت.


منبع:

1400/06/06
22:32:34
5.0 از 5
887
تگهای خبر: تولید , شركت , فرم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
نهایت علم