نهایت علم elmend

توسعه اقدامات دانش بنیانی و نوآورانه در امتداد اکتشافات آبهای ژرف

توسعه اقدامات دانش بنیانی و نوآورانه در امتداد اکتشافات آبهای ژرف

برمبنای اعلام معاونت علمی و فناوری، تفاهم نامه ای در امتداد توسعه اقدامات دانش بنیانی و نوآورانه برای اکتشافات آبهای ژرف منعقد شد.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری، بامداد امروز، تفاهم نامه سرمایه گذاری در زمینه آب های ژرف در محل معاونت علمی و فناوری با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری، نادر قلی ابراهیمی دبیر کارگروه تخصصی توسعه فناوری های آب، خشکسالی فرسایش و محیط زیست معاونت علمی، دکتر اسماعیل قادری فر رییس مرکز فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری، احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان و مدیرعامل یک بانک منعقد شد.
بستر سازی، نهادینه کردن و مستندسازی انجام مطالعات و تحقیقات در رابطه با موضوع تفاهم نامه، بهره برداری از آب های تجدید پذیر در محدوده طرح، شناسایی و انتقال فناوری های پیشرفته شناسایی آبخوان های پی سنگی و نیز کمک به بومی سازی دانش های فنی مربوط به بهره برداری آب های ژرف منطقه همچون محورهای این تفاهم نامه محسوب می شود.
این تفاهم نامه در امتداد تسهیل گری و پشتیبانی از توانمندی فناوران کشور و تجارب بین الملل برای توسعه و به کارگیری فناوری های مورد نیاز منعقد شده است.
نادر قلی ابراهیمی دبیر کارگروه تخصصی توسعه فناوری های آب، خشکسالی فرسایش و محیط زیست معاونت علمی در این مراسم اظهار داشت: این تفاهم نامه با هدف تامین آب مجتمع مس جان جان امضا می شود. برنامه ای جدید و اقدامی نوآورانه در شرق کشور شروع شده که نوید خوبی را به همراه دارد.
وی با اعلان اینکه دو راه حل در زمینه آب وجود دارد، افزود: مدیریت مصرف و الزام مصرف منابع جدید این دو راه حل هستند که باتوجه به شرایط منطقه سیستان استفاده از منابع جدید اولویت است. در این منطقه پیش بینی برای ۱۲ چاه تحقیقاتی انجام شد. ۲ چاه موجود است. کارهای حفر ۳ چاه دیگر نیز انجام شده است. تحقیقات برای حفر چاه های دیگر نیز انجام شده است.
توسعه اقدامات دانش بنیانی و نوآورانه
همچنین احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد: زنجیره های حمایتی خوبی در سطح استان با همکاری معاونت علمی و فناوری و ستاد اجرائی فرمان امام شکل گرفت و با اقدامات دانش بنیانی و نوآورانه کارهای خوبی انجام و منجر به رشد اقتصادی و کاهش بیکاری در استان شد.

1400/06/09
10:24:11
5.0 از 5
858
تگهای خبر: تحقیقات , تخصصی , توسعه , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم