نهایت علم elmend

توسعه پهپادی با اهداف نظامی

توسعه پهپادی با اهداف نظامی

با توجه به این که هم اکنون از پهپادهای کوچک برای حمل بسته های کوچک استفاده می شود، تصور کنید اگر بتوان از پهپادهای غول پیکر برای حمل بسته های عظیم استفاده کرد، چه خواهد شد؟


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت صنایع دفاعی و هوافضایی بی ای ئی سیستمز (BAE Systems) به این مساله فکر کرده است و به همین دلیل هواپیمای بدون سرنشینی به نام " T-650 Heavy Lift Electric UAS" طراحی نموده است.
این هواپیمای بدون سرنشین بعنوان قسمتی از همکاری شرکت صنایع دفاعی و هوافضایی بی ای ئی سیستمز با شرکت بریتانیایی Malloy Aeronautics طراحی شده است.
بگفته سازندگان، این پهپاد با یک دفعه شارژ قادر به حمل بارهایی با وزن تقریبی ۳۰۰ کیلوگرم و طی مسافتی حدود ۳۰ کیلومتر خواهد بود و این در صورتی است که این پهپاد بدون بار قادر به درنوردیدن مسافت بیشتری تا حدود ۸۰ کیلومتر نیز خواهد بود.
پهپاد مذکور می تواند بصورت خودکار یا بوسیله کنترل ازراه دور پرواز کند و به حداکثر سرعت ۸۷ مایل در ساعت (۱۴۰ کیلومتر در ساعت) برسد.
بااینکه اطلاعاتی در مورد اندازه و وزن آن ارائه نشده است، اما بگفته شرکت بی ای ئی سیستمز این پهپاد دارای بدنه ای سبک از فیبر کربن است. البته گفتنی است این پهپاد بیشتر برای اهداف نظامی و انجام کارهایی از قبیل حمل و نقل وسایل و تجهیزات، تخلیه مصدومان مناطق جنگی و انجام برخی عملیات نظارتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
"اوریول بدیا" (Oriol Badia)، مدیرعامل شرکت Malloy Aeronautics در اطلاعیه ای اظهار داشت: این پهپاد علاوه بر کاربردش در حوزه نظامی پتانسیل بالایی جهت استفاده در عرصه های تجاری، امنیتی و بشردوستانه نیز دارد.
منبع:

1400/06/27
10:40:37
5.0 از 5
845
تگهای خبر: توسعه , سیستم , شركت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
نهایت علم