نهایت علم elmend

مركز نوآوری جواهرات و سنگ های قیمتی كشور راه اندازی می شود

مركز نوآوری جواهرات و سنگ های قیمتی كشور راه اندازی می شود

به گزارش نهایت علم نخستین مركز نوآوری جواهرات و سنگ های قیمتی كشور برای تجاری سازی نوآوری ها و پیشرفت فناوری های این حوزه راه اندازی می شود.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمد جواد پیش بین رئیس كانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی ایران اظهار داشت: در كشور پتانسیل های طبیعی بسیاری وجود دارد كه می تواند بستر مناسبی برای ایجاد مراكز نوآوری و خلاقیت باشد. ایران همواره یكی از باستانی ترین كانون های جواهر سازی و تجارت سنگ های قیمتی در جهان بوده است.
وی اضافه كرد: هنوز هم این هنر در كشور علاقه مندان بسیاری دارد، با عنایت به ارزش افزوده قابل توجه جواهر سازی در دنیا و گردش مالی قابل ملاحظه این صنعت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش دارد با پشتیبانی از نهادهای مانند كانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی ایران در این زمینه تحرك بیشتری ایجاد كند.
پیش بین با اشاره به تلا ش های معاونت تجاری سازی و نوآری معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: با حضور رئیس این معاونت موفق شدیم كه سنگ بنای نخستین مركز نوآوری جواهرات و سنگ های قیمتی كشور را در مشهد بگذاریم.
به گفته وی این مركز كه با تفاهم صورت گرفته میان سازمان فنی و حرفه ای، كانون جواهرات ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تاسیس می شود، كانونی خواهد بود برای گردهم آیی و تلاش نخبگان، دانشجویان، جواهر سازان و تمام علاقه مندان این عرصه.
رئیس كانون جواهرات و سنگ های قیمتی ایران در ادامه با اشاره به تحولات سریع جواهر سازی در جهان اضافه كرد: جواهر سازی عرصه نوآوری و خلاقیت است و در این صنعت بیشتر از هر چیز استعداد و خلاقیت نقش دارد.
پیش بین با اشاره به اینكه مراكز نوآوری هم تشكیل می شوند تا صنایعی مانند جواهر سازی را از شكل سنتی به مراحل مدرن و امروزی هدایت كنند، بیان كرد: با استقرار استارتاپ های جواهر ساز و سنگ شناس در این مركز، مشهد به یكی از قطب های اصلی جواهر سازی در خاور میانه تبدیل گردد.
وی اضافه كرد: البته هم اكنون هم اقدامات خوبی صورت گرفته، اما به علت ظرفیت های بالای جواهر سازی و بازار سنگ های قیمتی، هنوز جای كار بسیار زیادی وجود دارد و این صنعت آمادگی دارد تا برای میلیونها جوان علاقه مند شغل ایجاد كند. اما بدیهی است كه تمام كار نباید روی دوش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باشد و دیگر دستگاه ها و نهادهای دولتی هم باید از این تلاش ها حمایت جدی كنند.
پیش بین در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه سازمان فنی و حرفه ای همكاری خوبی داشته و فضای تاسیس این مركز نوآوری را در اختیار ما قرار داده است و در آینده هم با تاسیس مراكزی مانند شتاب دهنده ها در كنار این مركز نوآوری، می توان امید داشت كه اقدامات جدی و موثری در حوزه انجام گیرد.

1398/08/13
23:43:53
5.0 از 5
4807
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
نهایت علم