نهایت علم elmend
در نتیجه افشاگری های اخیر؛

مصیبت بدنامی فیسبوک دامن گیر واتس اپ و اینستاگرام شد

مصیبت بدنامی فیسبوک دامن گیر واتس اپ و اینستاگرام شد

به گزارش نهایت علم کارکنان فیسبوک برای اشاره به تاثیر بدنامی این شبکه اجتماعی بر روی زیرمجموعه هایی مانند اینستاگرام و واتس اپ از اصطلاح مالیات بر برند استفاده می نمایند.به گزارش نهایت علم به نقل از سی ان بی سی، کارکنان فیسبوک در مکاتبات و تعاملات داخلی خود می گویند فیسبوک با تغییر نام خود به متا در کوشش برای از بین بردن آن چیزی است که مالیات بر برند توصیف شده است. منظور آنان این است که بدنامی فیسبوک و سو شهرت آن بر روی اعتبار و محبوبیت اینستاگرام و واتس اپ هم که توسط فیسبوک خریداری شده اند، تاثیر منفی گذاشته است.
مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک از تغییر نام این شرکت به متا اطلاع داده است تا برای مقابله با موج حمله به فیسبوک برنامه ریزی کند.
در هفته های اخیر افشاگری های گسترده ای بر ضد فیسبوک اتفاق افتاده که نشان داده است این شرکت مروج نفرت پراکنی است، دوقطبی شدن جامعه و حمله به دموکراسی آمریکایی را ترویج و محتوای آن احساسات منفی را در نوجوانان و جوانان بوجود می آورد.
استفاده از اصطلاح مالیات بر برند توسط کارکنان فیسبوک به سال ۲۰۱۶ و زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور بازمی گردد که به انتخاب دونالد ترامپ منجر گردید. در آن زمان فیسبوک به معدن نفرت پراکنی و انتشار اخبار دروغین مبدل شد و یکی از علل شکست هیلاری کلینتون در مقابل ترامپ همین مسئله عنوان شد.
در آن زمان تلاش هایی برای دور کردن اینستاگرام و پیام رسان فیسبوک و واتس اپ از این فضای منفی به عمل آمد تا عملکرد آنها به دلیل جو منفی ضد فیسبوک تحت تاثیر قرار نگیرد. اما این جداسازی در سال ۲۰۱۹ بسیار دشوار شد. چونکه فیسبوک از عنوان خود در صفحه ورود و آغاز فعالیت واتس اپ، اینستاگرام و پیام رسانش استفاده نمود. فیسبوک در همان زمان برنامه ریزی برای بازسازی عنوان تجاری خویش را شروع کرد و سرانجام نام خویش را به متا تغییر داد.
بر اساس بررسی های داخلی فیسبوک، بدنامی این شرکت از سال ۲۰۱۹ به بعد بخصوص بر روی ذهن کاربران جوان و نوجوان اینستاگرام تاثیر منفی گذاشت و بنابراین تلاشهای بازاریابی گسترده ای توسط کارکنان آن برای تغییر شرایط شروع شد. بعنوان مثال فونت مورد استفاده برای درج نام فیسبوک در زیر لوگوی اینستاگرام کوچک تر شد و حتی برای مخفی کردن این عنوان با استفاده از رنگ های متنوع تلاش شد.

1400/08/09
11:53:29
5.0 از 5
599
تگهای خبر: آمریكا , شركت , فضا , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
نهایت علم