نهایت علم elmend
ستاره شناسان پیش بینی كردند؛

۹۴ درصد جهان هیچگاه برای انسان ها قابل دسترس نخواهد بود

۹۴ درصد جهان هیچگاه برای انسان ها قابل دسترس نخواهد بود

به گزارش نهایت علم ستاره شناسان ناسا می گویند جهان به سرعت درحال گسترش است و ۹۴ درصد کهکشان های دنیا هیچگاه برای انسان ها قابل دسترس نیستند و انسان می تواند حداکثر ۶ درصد دنیا را شناسایی کند.به گزارش نهایت علم به نقل از بیگ تینک، آنان تصریح می کنند که امروزه، بیشتر کهکشان های جهان سریع تر از سرعت نور درحال گسترش و بزرگ شدن هستند. ازاین رو همه کهکشان هایی که با زمین بیشتر از ۱۸ میلیارد سال نوری فاصله دارند، برای همیشه قابل دسترسی نیستند و این فرضیه علمی صرف نظر از مقدار گذشت زمان و پیشرفت های علمی انسان ها یک امر قطعی است.
گسترش جهان و کهکشان های آن در تمامی جهات یک امر قطعی است و انسان حداکثر قادر به شناسایی اجرام آسمانی است که در آغاز انفجار بزرگ یا بیگ بنگ نوری از آنها ساطع شده و به زمین رسیده باشد.
جهان قابل رؤیت و شناسایی برای انسان ها دارای حدود ۲ تریلیون کهکشان است. تلسکوپ فضایی هابل در زمان بررسی عمق فضا تنها می تواند ده درصد از کل کهکشان های موجود در آن یعنی حدود ۵۵۰۰ کهکشان را شناسایی کند و ۹۰ درصد کهکشان های باقی مانده یا بسیار کم رنگ یا خیلی پررنگ یا خیلی مبهم هستند و هابل نمی تواند اطلاعاتی را از آنها به دست آورد.
هر سال حدود ۱۶۰ میلیارد ستاره جدید - که برای تشکیل یک کهکشان بزرگ تازه کافی است – با عنایت به سرعت گسترش جهان غیرقابل دسترس می شوند.


منبع:

1400/08/10
22:59:54
5.0 از 5
497
تگهای خبر: علم , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
نهایت علم