نهایت علم elmend
در واكنش به قانون مالیات میلیاردرها ؛

ایلان ماسک برای فروش ۱۰ درصد سهامش نظرسنجی می کند

ایلان ماسک برای فروش ۱۰ درصد سهامش نظرسنجی می کند

به گزارش نهایت علم ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی تسلا از ۶۲.۵ میلیون فالوئر خود در توئیتر خواسته تا با شرکت در یک نظرسنجی به او بگویند ۱۰ درصد از سهام خود در این شرکت خودروسازی را بفروشد یا خیر.


به گزارش نهایت علم به نقل از رویترز، او قبلاً گفته بود امکان دارد امسال میلادی با مالیات زیادی روبرو بشود. ماسک در توئیتر نوشت: به یاد داشته باشید، من دستمزد نقدی یا پاداش از هیچ شرکت دیگری دریافت نمی کنم. من فقط سهام دارم و ازاین رو تنها راه برای پرداخت مالیاتم فروش سهام است. او ضمن اشاره به «مالیات میلیاردرها» که توسط دموکرات ها پیشنهاد شده، نوشت: نکته ای که اخیراً خیلی روی آن تاکید شده، آن است که سودهای تحقق نیافته نوعی فرار مالیاتی است. ازاین رو پیشنهاد می کنم ۱۰ درصد از سهام خود در تسلا را بفروشم. قانون پیشنهادی دریافت مالیات از میلیاردرها در آمریکا که حدود ۷۰۰ نفر شامل آن می شوند از جانب نمایندگان دموکرات عرضه شده و مالیات هایی بر سودهای سرمایه گذاری دراز مدت بر دارایی های قابل تجارت این افراد وضع می کند. این درحالی است که ماسک هم یکی از منتقدان چنین مالیاتی است. این میلیاردر آمریکایی اعلام نمود از نتایج نظرسنجی توئیتری اش فارغ از نتیجه آن پیروی می کند. ۷ ساعت بعد از پست این محتوا، حدود ۲ میلیون نفر در آن شرکت کردند و ۵۶درصد پاسخگویان به فروش سهام رای دادند. مقرر است این نظرسنجی ساعت ۸ شب به وقت گرینوویچ آخر یابد.
در ۳۰ ژوئن سالجاری ماسک ۱۷۰.۵ میلیون سهم در تسلا داشت و قیمت فروش ۱۰ درصد آن به حدود ۲۱ میلیارد دلار می رسد. این در شرایطی است که چندی قبل دیوید بیزلی مدیر «برنامه جهانی غذا» سازمان ملل متحد (WFP) گفته بود ایلان ماسک با اهدای تنها ۲ درصد از دارایی خود، می تواند به مشکل گرسنگی جهانی آخر دهند. ارزش این میزان از دارایی ماسک در آن تاریخ بالغ بر ۶ میلیارد دلار بود. بعد از آن ماسک در توییتی گفته وی را به چالش کشید. وی در این پلت فرم نوشت: اگر WFP توضیح دهد دقیقاً چگونه ۶ میلیارد دلار می تواند مشکل گرسنگی جهانی را برطرف کند، همین حالا سهام تسلا را می فروشم و این کار را انجام می دهم.

1400/08/16
13:04:54
5.0 از 5
603
تگهای خبر: آمریكا , پلت فرم , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
نهایت علم