نهایت علم elmend
سخنگوی فضایی وزارت دفاع خبر داد؛

ماهواره بر سیمرغ با موفقیت به فضا پرتاب شد

ماهواره بر سیمرغ با موفقیت به فضا پرتاب شد

به گزارش نهایت علم سخنگوی فضایی وزارت دفاع اعلام نمود: ماهواره بر سیمرغ سه محموله تحقیقاتی را با موفقیت به فضا پرتاب کرد.به گزارش نهایت علم به نقل از مهر، سید احمد حسینی سخنگوی فضایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت: بعد از دستیابی کشور به توانمندی بومی فضایی و ایجاد قابلیت پرتاب ماهواره های کوچک با ماهواره برهای سفیر و قاصد، توسعه پرتابگرهای با قابلیت بالاتر مد نظر قرار گرفت و در همین راستا طراحی و توسعه پایگاه فضایی حضرت امام خمینی (ره) و ماهواره بر سیمرغ در برنامه صنعت فضایی کشور قرار گرفت.
وی در مورد عملکرد ماهواره بر سیمرغ، اضافه کرد: در این پرتاب عملکرد اجزای پایگاه فضایی و عملکرد مراحل ماهواره بر به درستی انجام و در نهایت اهداف تحقیقاتی مد نظر از این پرتاب محقق شد.
سخنگوی فضایی وزارت دفاع تصریح کرد: در این مأموریت تحقیقاتی فضایی، برای اولین بار سه محموله تحقیقاتی به صورت همزمان به ارتفاع ۴۷۰ کیلومتری و با سرعت ۷۳۵۰ متر بر ثانیه پرتاب و محقق گردید.
حسینی با اشاره به اینکه در این پرتاب داده های تله متری از فرآیند پرتاب به صورت کامل احصا شد، اظهار داشت: با تطبیق داده ها و تطبیق عملکردها، برنامه ریزی لازم جهت پرتاب عملیاتی صورت خواهد گرفت.


منبع:

1400/10/10
12:46:52
5.0 از 5
682
تگهای خبر: تحقیقات , توسعه , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم