نهایت علم elmend

اداره المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن به دست ربات ها!

اداره المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن به دست ربات ها!

نهایت علم: از ربات های آشپز گرفته تا ربات های ضدعفونی کننده محیط، همگی در محل برگزاری المپیک زمستانی ۲۰۲۲ مشغول فعالیت هستند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، برگزاری المپیک در هر کشوری فرصتی برای نمایش آن کشور به جهان است. در این بازی ها، چین به دنبال کاهش تماس انسان ها با یکدیگر بوده است و ازاین رو از ربات های مختلفی برای انجام وظایف متعدد استفاده می نماید. با ما در سفری به رستوران سلف سرویس رسانه ها همراه شوید جایی که فناوری و ربات ها نقش مهمی در آن ایفا می کنند تا اطمینان حاصل کنند که این دور از مسابقات المپیک زمستانی با رعایت دستورالعمل های ایمنی انجام می شود. علاوه بر مسائل در ارتباط با بهداشت، این ربات ها فعالیتهای در ارتباط با آشپزی و سرویس دهی به نمایندگان هر کشور و رسانه ها را بر عهده دارند.
برخی از ربات ها به اندازه گیری دمای بدن افراد در مرکز ملی ورزش های آبی پکن معروف به "مکعب یخ زده" می پردازد.
سایر ربات ها سیب زمینی سرخ می کنند، همبرگرها را زیر و رو می کنند و غذای افراد را به آنها تحویل می دهد. ربات های دیگری هم نوشیدنی آماده می کنند.
بیشتر بخوانید:
تحویل مشعل المپیک زمستانی ۲۰۲۲ توسط دو ربات!
در همه ی جای محل برگزاری بازی ها میتوان شاهد حضور ربات ها بود از محل غذاخوری گرفته تا راهروهای هتل. ربات هایی که در راهروها می چرخند و ماده ای ضدعفونی کننده برای تمیز کردن سطوح پخش می کنند و گروه دیگری هم به افراد تذکر می دهند که فاصله گذاری اجتماعی را حفظ کنند و ماسک را روی صورت خود نگه دارند.
تمامی این ربات ها در جهت خدمت رسانی بهتر و همینطور ایجاد امنیت در مقابل شیوع کووید-۱۹ به فعالیت می پردازند.
در فیلم زیر میتوان نحوه کار بعضی از این ربات ها را مشاهده کرد.منبع:

1400/11/17
22:24:12
5.0 از 5
722
تگهای خبر: ربات , سرویس , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم