نهایت علم elmend
در جلسه ای به ریاست رئیس جمهور انجام شد؛

ماموریت شورای عالی فضای مجازی درباره شبکه ملی اطلاعات

ماموریت شورای عالی فضای مجازی درباره شبکه ملی اطلاعات

نهایت علم: شورای عالی فضای مجازی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ماموریت داد با افزایش خدمات داخلی بر روی پلت فرم های زیرساختی کشور، زمینه بهبود کیفیت و سرعت در شبکه ملی اطلاعات را فراهم آورد.به گزارش نهایت علم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، شورای عالی فضای مجازی در جلسه عصر چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، کلیات طرح گسترش زیرساخت های خدمات الکترونیک کشور را تصویب کرد.
اعضای شورای عالی فضای مجازی در این نشست ضمن بررسی پیشنهادات مقدماتی و تصویب کلیات طرح، مقرر کردند که جزییات آن در جلسه آینده شورا مطرح و مورد رسیدگی قرار گیرد.
بر این اساس زیرساخت های خدمات الکترونیک کشور با هدف رفع نیاز داخلی از خدمات الکترونیکی گسترش و ارتقا خواهند یافت به گونه ای که سکوهای داخلی بتوانند نیازمندی های ارائه خدمات عمومی و دولتی را برطرف کنند. این طرح در امتداد ایجاد زمینه حمایت و توسعه کسب وکارها و خدمات الکترونیک داخلی اجرا خواهد شد.
همچنین شورای عالی فضای مجازی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ماموریت داد با افزایش خدمات داخلی بر روی پلت فرم های زیرساختی کشور، زمینه بهبود کیفیت و سرعت در شبکه ملی اطلاعات را فراهم آورد.
براین اساس وزارت ارتباطات مکلف شد با برنامه ریزی دقیق، ظرف شش ماه تغییرات قابل توجهی را در خدمات پایه شبکه ملی اطلاعات فراهم آورد، این وزارتخانه باید برنامه خود برای ایجاد این تغییرات را به تصویب شورای معین در شورای عالی فضای مجازی برساند.


منبع:

1400/11/29
12:24:04
5.0 از 5
492
تگهای خبر: آینده , پلت فرم , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم