نهایت علم elmend

ساخت قطعات راهبردی در صنعت هوایی با اتکا به دانش بومی

ساخت قطعات راهبردی در صنعت هوایی با اتکا به دانش بومی

به گزارش نهایت علم ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری اعلام نمود قطعات راهبردی صنعت هوایی با تاکید بر دانش محققان کشور بومی سازی می شود.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری، بومی سازی قطعات مورد نیاز صنعت هوایی؛ نقش بسزایی در توسعه پایدار این صنعت دارد. این کار با کمک شرکتهای دانش بنیان و خلاق میسر می شود.
قطعاتی که با قیمت های بالایی از بازار جهانی تأمین می شود. البته به علت وجود تحریم های اقتصادی خرید آنها با مشکلات و موانع زیادی همراه می باشد. همین مشکلات، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را درصدد برآورد تا از توانمندی زیست‎ بوم فناوری و نوآوری در کشور بهره بگیرد و این نیازهای فناورانه را پاسخ دهد. بدین منظور تأمین این قطعات را به شرکتهای دانش بنیانی سپرده است که توان تخصصی و دانشی تولید این محصولات را دارند.
از آنجاییکه یکی از برنامه های مورد توجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تأمین بومی نیاز صنایع به قطعات و تجهیزات کاربردی است در حوزه هوایی هم این مهم را پیگیری کرده و به دنبال تأمین و تولید داخلی قطعات پرمصرفی چون « STG ۱.۲.۳، Bushings، بعنوان بخشی از نیازهای حوزه تعمیرات و نگهداری موتور، گریس، روغن هوایی و جلیقه برای مصرف خطوط هوایی داخلی» است. تولید قطعات تخصصی مطابق نیازهای صنعت در زیست بوم فناوری و منطبق با استانداردهای بین المللی هم در این برنامه مدنظر قرار دارد.
در این راستا هم رایزنی هایی با شرکتهای تولید کننده داخلی کرده است تا در صورت داشتن توانمندی لازم مبادرت به تولید بومی این محصولات کنند.

1400/12/15
23:27:05
5.0 از 5
356
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم