نهایت علم elmend

تصاویر فضایی از حمله روسیه به کی یف

تصاویر فضایی از حمله روسیه به کی یف

روز گذشته شرکت هوافضایی کانادایی ˮMDAˮ اعلام نمود تصاویر ماهواره های خویش را در اختیار اوکراین قرار می دهد و الان تصاویری از حملات روسیه به کی یف پایتخت اوکراین را منتشر نموده است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا وبه نقل از اسپیس، نماهای ماهواره ای جدید از فضا نشان داده است که ارتش روسیه روز جمعه(۱۱ مارس) به سمت کی یف پایتخت اوکراین درحال حرکت است و در این راه مبادرت به بمباران برخی مناطق می کند.
جرقه های آتش و تصویر دود در بعضی از تصاویر ماهواره ای به دست آمده از ماهواره "Maxar WorldView-۲"، حمله روسیه به اوکراین را در روز ۲۴ فوریه نشان داده است.
روسیه به علت تهاجم به اوکراین با محکومیت و تحریم های بین المللی، بخصوص در بخش فضایی روبرو شده است، جایی که خیلی از شراکت ها در حوزه فضایی با این کشور متوقف شده یا به صورت کلی منحل شده است.
تیراندازی و حملات مختلف بخصوص در حومه کی یف پایتخت اوکراین از طرف روسیه شدید می باشد و حدود سه هفته است که از آغاز این حملات می گذرد. با این وجود، ارتش اوکراین گزارش داده که توانسته است پیشروی روسیه را متوقف نماید و تلفات سنگینی برای نیروی انسانی و تجهیزات روسیه ایجاد نماید.


ماهواره "WorldView-۲" شواهدی از آتش گرفتن خانه ها و ساختمان های دیگر را در اثر فعالیتهای نظامی روسیه در اوکراین نشان داده است. آثار برخورد موشک و سایر صدمه ها در تصاویر ماهواره ای در مناطق شمال غربی و شمال شرقی کی یف قابل مشاهده هستند.
این تصاویر جدید نشان می دهند که یک کاروان نظامی که در ایام اخیر در شمال غربی و در فاصله ۶۴ کیلومتری کی یف دیده شده است، به نظر می آید درحال پراکنده شدن و حرکت به مناطق دیگر است.
این تصاویر همینطور اثرات حملات اخیر به تاسیسات هسته ای چرنوبیل و فرودگاه آنتونوف و خودرو های حاوی مردمی که درحال فرار از کیف هستند را نشان داده است.
سازمان ملل تخمین می زند که بیشتر از ۲.۵ میلیون پناهنده اوکراینی در کشورهای همسایه به سر می برند و ۱.۸۵ میلیون آواره در اوکراین حاضر هستند و ۱۲.۶۵ میلیون نفر هم مستقیماً تحت تأثیر این جنگ قرار گرفته اند. این در شرایطی است که بر مبنای آخرین آمارها، جمعیت تخمینی اوکراین در سال ۲۰۲۱ حدود ۴۳.۷ میلیون نفر بوده است.
منبع:

1400/12/22
22:38:22
5.0 از 5
452
تگهای خبر: بین المللی , خودرو , شركت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم