نهایت علم elmend

استخدام سگ های رباتیک در سازمان آتش نشانی نیویورک سیتی

استخدام سگ های رباتیک در سازمان آتش نشانی نیویورک سیتی

نهایت علم استخدام سگ های رباتیک در سازمان آتش نشانی نیویورک سیتی


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، "سازمان آتش نشانی نیویورک سیتی" (FDNY)، نام آخرین گروه از نیروهای استخدام شده خویش را فاش کرده که شنیدن آن امکان دارد حیرت انگیز باشد.
به قول مقامات این سازمان، سگ های رباتیک شرکت آمریکایی "بوستون داینامیکس" (Boston Dynamics) که ۷۵ هزار دلار قیمت دارند، نیروهای جدیدی هستند که مقرر است به آتش نشانان در عملیات جستجو و نجات کمک کنند.
عرضه سگ های رباتیک، کمتر از یک سال بعد از آن صورت می گیرد که "اداره پلیس نیویورک سیتی" (NYPD) مجبور شد قرارداد خویش را با بوستون داینامیکس به علت نگرانی در مورد حفظ حریم خصوصی سگ های رباتیک فسخ کند.
کاپیتان "مایکل لئو" (Michael Leo)، از واحد رباتیک سازمان آتش نشانی نیویورک سیتی در مصاحبه ای اطمینان داد که سگ های رباتیک، ایمن هستند و جان مردم را نجات خواهند داد.
لئو اظهار داشت: تلویزیون و سینما از جهاتی به ما صدمه می رسانند چونکه اغلب تصویر ربات هایی را نشان می دهند که سلاح دارند و بدین ترتیب، مردم فکر می کنند که همه ربات ها این گونه هستند.
وی ادامه داد: همه مأموریت ما، نجات جان انسان ها است و این مورد اصلی به حساب می آید. این ربات ها جان انسان ها را نجات خواهند داد.


گزارش ها حاکی از این است که سگ های رباتیک بوسیله ی یک اپراتور انسان کنترل می شوند و می توانند تصاویر و داده ها را طی مأموریت های جستجو و نجات جمع آوری کنند و به اندازه گیری غلظت گازهای خطرناک بپردازند.
به قول مقامات مربوطه، ربات ها فقط اطلاعات در ارتباط با شرایط دارای مواد خطرناک را جمع آوری می کنند.
با این حال، "آلبرت فاکس کان" (Albert Fox Cahn)، یک وکیل فعال در دانشکده حقوق "دانشگاه نیویورک" (NYU)، درباره نحوه جمع آوری و استفاده از داده ها توسط ربات ها در آینده ابراز نگرانی کرده است. فاکس کان در مصاحبه ای اظهار داشت: اگر ربات ها واقعا طوری استفاده شوند که آتش نشانان را ایمن نگه دارند، عالی خواهد بود.
در آوریل سال گذشته، بوستون داینامیکس مجبور شد قرارداد خویش را با اداره پلیس نیویورک سیتی فسخ کند چونکه نگرانی هایی در مورد حفظ حریم خصوصی سگ های رباتیک وجود داشت و همینطور در مورد اینکه آنها ناراحت کننده باشند.
"الکساندریا اوکاسیو کورتز" (Alexandria Ocasio-Cortez)، نماینده کنگره آمریکا، سگ رباتیک را یک پهپاد زمینی نظارتی رباتیک توصیف کرد. این در شرایطی است که "اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا" (ACLU) ابراز نگرانی کرد که اگر ربات ها کنترل نشوند، روزی می توانند برای اجرای قانون تصمیم گیری کنند.
بوستون داینامیکس در وبسایت خود تصریح کرد که سگ های رباتیک معروف به "اسپات" ('Spot)، برای نظارت جمعی یا جایگزینی افسران پلیس طراحی نشده اند.
در ادامه این مطلب آمده است: این ربات برای کمک کردن به انسان ها از راه دور و ارزیابی موقعیت های بالقوه خطرناک که شامل مواد منفجره یا سایر محیط هایی است که سلامت و ایمنی انسان را تهدید می کنند، استفاده شده است.
علاوه بر این، شرایط و ضوابط بوستون داینامیکس، استفاده از اسپات را برای صدمه رساندن به مردم یا حیوانات و ترساندن آنها ممنوع می کند. همچنین، این شرایط مستلزم رعایت همه قوانین قابل اجرا همچون قوانین حفظ حریم خصوصی است.
این نخستین باری نیست که سازمان آتش نشانی نیویورک سیتی، توجه خویش را به ربات ها معطوف می کند. یک ربات قرمز بزرگ معروف به "سوپر دروید" (Super Droid) هم در سال ۲۰۱۴ مورد استفاده قرار گرفت اما مشخص شد که برای انجام دادن کارهای اساسی، بیش از حد دست و پا گیر است.
منبع:

1401/01/03
14:02:02
5.0 از 5
506
تگهای خبر: آمریكا , آینده , دانش , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم