نهایت علم elmend

شرکت جهش فناوری معتمد به جمع شرکت های دانش بنیان پیوست

شرکت جهش فناوری معتمد به جمع شرکت های دانش بنیان پیوست

نهایت علم: کیت تعیین نیاز به شیمی درمانی مبتلایان به سرطان سینه به عنوان اولین محصول دانش بنیان شرکت جهش فناوری معتمد پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی ثبت گردید.به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، دکتر رامین صرامی فروشانی، رئیس پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با بیان این مطلب اظهار داشت: از آنجا که انجام تحقیقات کاربردی با هدف تولید و ارائه محصولات و خدمات فناورانه در امتداد ارتقاء سطح درمان های نوین بیماریهای صعب العلاج خصوصاً سرطان و کاهش آلام مبتلایان به سرطان، رویکرد اصلی این پژوهشکده به شمار می آید، کیت تعیین نیاز به شیمی درمانی مبتلایان به سرطان سینه به عنوان اولین محصول دانش بنیان شرکت "جهش فناوری معتمد" پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی ثبت گردید.

وی اشاره کرد: شرکت "جهش فناوری معتمد" که بمنظور تجاری سازی دستاوردهای فناورانه پژوهشگران پژوهشکده سرطان معتمد راه اندازی شده، چند محصول دیگر را نیز جهت ارزیابی و تایید دانش بنیانی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارائه کرده است و در نظر دارد با گرفتن هر چه سریعتر مجوز، تجاری سازی این محصولات و ارائه خدمت به بیماران را شروع نماید.

دکتر صرامی اشاره کرد: مطالعات گسترده نشان داده اند که تعداد زیادی از بیماران مبتلا به سرطان سینه، به ویژه بیماران با مرحله پایین از شیمی درمانی پس از جراحی سودی نمی برند و این بیماران با یک درمان کم تهاجمی تر مانند هورمون درمانی می توانند به زندگی ادامه داده و ریسک عود بیماری در آنها پایین است. تشخیص این بیماران تنها با بهره گیری از انجام تست های چندژنی امکان پذیر است. بدین سان می توان با بهره گیری از این آزمایش ها از درمان نابجای شیمی درمانی در تعداد کثیری از بیماران اجتناب کرده و آنها را از خطر عوارض جانبی بسیار نامطلوب شیمی درمانی و نیز هزینه کردهای مربوطه در امان نگه داشت.

رییس پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی اضافه کرد: متأسفانه، این تست ها فقط بصورت مونوپول و انحصاری در شرکت فناوری خارج از کشور به انجام می رسد که علاوه بر هزینه بالای چند هزار دلاری به سبب انجام این تست ها برای هر بیمار، زمان بر بودن ارسال نمونه و انجام تست و همین طور خروج نمونه از کشور به نفع سیستم سلامت نیست. همین طور باتوجه به شرایط تحریم استفاده از این خدمات به آسانی امکان پذیر نیست بدین سبب راه اندازی و تولید چنین تستی در کشور یکی از مراحل مهم در تشخیص و انتخاب درمان در این بیماران است که با قیمت بسیار پایین تر و زمان کمتر این خدمات را برای بیماران قابل دسترس می کند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی، وی اشاره کرد: هم اکنون، روند تولید و بهینه سازی کیت بومی تعیین نیاز به شیمی درمانی مبتلایان به سرطان سینه و اعتبارسنجی های آزمایشگاهی و کلینیکی آن بطور کامل انجام شده است و طبق مطالعات و آزمایش های مختلف از کارایی مناسب و مطمئنی برخوردارست.منبع:

1401/05/26
21:30:54
5.0 از 5
293
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
نهایت علم