نهایت علم elmend
معاون وزیر علوم:

یارانه تجاری سازی در راهست

یارانه تجاری سازی در راهست

به گزارش نهایت علم، کرمان معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، از یارانه تجاری سازی بعنوان یکی از راهکارهای وزارت علوم برای تبدیل فناوری به نوآوری یاد و اعلام نمود که درحال بررسی این راهکار هستیم.


دکترعلی خیرالدین در حاشیه سفر به رفسنجان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: دهکده فناوری و نوآوری یکی از موضوع هایی است که برای بخش کشاورزی پیشبینی شده و با جهاد کشاورزی توافق کردیم که 10 دهکده فناوری در حوزه کشاورزی ایجاد نماییم.
وی بیان نمود: موافق هستیم که با مجتمع مس سرچشمه رفسنجان یک پردیس تخصصی با پارک علم و فناوری را پیگیری و از طریق اندازی آن حمایت نماییم. در مشهد این مورد در حوزه صنایع معدنی صورت گرفت و در مجموعه فولاد سنگان کمک کردیم که پردیس علم و فناوری ایجاد می شود اینجا هم اگر مس سرچشمه امکانات بیاورد حاضریم کمک نماییم.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم در پاسخ به این سؤال که استاد، فناوری را تولید می کند اما به نوآوری تبدیل نمی گردد، اظهار داشت: این قضیه، بحث «دره مرگ فناوری» است که بزرگترین چالش ما در کشور است که نمی توانیم فناوری و ثبت اختراع را به سادگی تجاری سازی نماییم. درحال پیگیری این مورد هستیم. یکی از طرح هایی که دنبال آن هستیم بحث یارانه تجاری سازی است که داریم روی آن کار می نماییم.
منبع:

1401/06/30
21:35:47
5.0 از 5
231
تگهای خبر: تحقیقات , تخصصی , تولید , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
نهایت علم