نهایت علم elmend

صرف هزینه چند میلیارد دلاری در بخش تحقیقات دانشگاه میشیگان

صرف هزینه چند میلیارد دلاری در بخش تحقیقات دانشگاه میشیگان

نهایت علم: امسال نهمین سال متوالی است كه دانشگاه ˮمیشیگانˮ در زمینه هزینه های تحقیقاتی سرآمد دانشگاه های دولتی آمریكا می شود.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از ام لایو، در سال جاری، دانشگاه میشیگان ۱.۶۲ میلیارد دلار در زمینه تحقیقات بودجه هزینه كرد و رتبه دوم دانشگاه های آمریكا دراین زمینه را به خود اختصاص داد.
بتازگی دانشگاه میشیگان گزارشی از تحقیقات سالیانه خود منتشر نمود كه نشان می داد این دانشگاه در هزینه سالیانه خود در بخش تحقیقات ۴.۸ درصد افزایش داشته است.
این در حالیست كه این میزان در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱.۵۴ میلیارد دلار بود.
البته باید گفت دانشگاه "جانز هاپكینز"(Johns Hopkins) با صرف هزینه ۲.۶۶ میلیارد دلار در تحقیقات در صدر قرار دارد.
دانشگاه میشیگان برای بخش تحقیقات خود ۱.۰۷ میلیارد دلار حمایت مالی دریافت كرد كه ۸۸۸ میلیون دلار آن از دولت فدرال آمریكا دریافت شده است.
تحقیقاتی كه با بودجه داخلی دانشگاه تامین شدند، سبب تولید محصولات و خدمات جدید شدند. بطوریكه در سال ۲۰۱۹ میلادی دانشگاه میشیگان ۵۲۰ اختراع جدید و تاسیس ۲۲ استارتاپ را در كارنامه پربار خود ثبت نمود. خیلی از این استارتاپ ها در جنوب شرقی میشیگان اجرا می شوند.
مقامات دانشگاه میشیگان معتقدند كه سرمایه گذاری های پژوهشی به حفظ اساتید دانشگاه و بودجه پروژه های زیربنایی مانند نوسازی آزمایشگاه ها كمك می كنند.
دانشكده پزشكی دانشگاه میشیگان در سال ۲۰۱۹ میلادی ۶۹۰ میلیون دلار در تحقیقات هزینه كرد. این مبلغ در سال ۲۰۱۸ میلادی ۶۶ میلیون دلار بود.
كالج مهندسی میشیگان هم ۲۶۸ میلیون دلار صرف هزینه های تحقیقاتی كرد.
شركت های خصوصی ۱۸۴.۴ میلیون دلار به تحقیقات در دانشگاه میشیگان كمك كردند كه در بین آنها شركت های خارجی هم به چشم می خورند كه سهم ۳۳ میلیون دلاری را به خود اختصاص داده اند.
منبع:

1398/09/17
21:29:48
5.0 از 5
4554
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
نهایت علم