نهایت علم elmend

توسعه اپلیكیشن پزشكی توسط شركت اپل

توسعه اپلیكیشن پزشكی توسط شركت اپل

نهایت علم: كمپانی اپل شب گذشته علاوه بر رونمایی از نسل جدید گوشیهای آیفون، آیپد و اپل واچ درباره سوژه مهم دیگری نیز صحبت كرد و آن توسعه یك اپلیكیشن پزشكی است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، یكی از جزئیات جالب توجه رویداد بزرگ اپل، راه اندازی یك اپلیكیشن جدید است تا افراد بتوانند داده ها و سوابق پزشكی خودرا با پژوهشگران به اشتراك گذارند.
اپل برای توسعه اپلیكیشن تحقیقاتی پزشكی خود مقرر است با سه موسسه تحقیقاتی مهم در ایالات متحده همكاری كند. این سه موسسه تحقیقاتی عبارتند از "دانشگاه هاروارد"، "بیمارستان زنان برایام" و "دانشگاه میشیگان".
البته این اولین بار نیست كه شركت اپل با موسسات مهم همكاری می كند چونكه پیش تر و در سال ۲۰۱۷ نیز این كمپانی با همكاری پژوهشگران "دانشگاه استنفورد" تحقیقاتی را تحت عنوان "تحقیقات قلب اپل"(Apple Heart Study) برای سلامت قلب انجام داد و طی آن داده های جمع آوری شده توسط اپل واچ مورد استفاده قرار گرفت. طی آن مطالعه بیشتر از ۴۰۰ هزار فرد شركت كردند و سپس پژوهشگران از داوطلبان خواستند برنامه خاصی را دانلود كرده و داده های خواسته شده را در آن وارد كنند.
"جف ویلیامز"(Jeff Williams)، مدیر عملیات اپل اظهار داشت: بعد از انجام یك پروژه تحقیقاتی با همكاری دانشگاه استنفورد دریافتیم می توانیم تحقیقات پزشكی بیشتری را انجام دهیم و به نسل های آینده كمك نماییم.
این اپلیكیشن پزشكی بلاعوض از اواخر سال جاری برای كاربران ایالات متحده قابل استفاده خواهد بود و هر كاربر كه مایل است می تواند برنامه را دانلود كرده و با وارد كردن اطلاعات از آن استفاده نماید. داده های پزشكی افراد به صورت محرمانه در اختیار پژوهشگران قرار خواهد گرفت و پژوهشگران برای انجام سه پروژه پزشكی مهم از آن استفاده می كنند.
منبع:

1398/06/21
20:43:30
5.0 از 5
4360
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
نهایت علم