نهایت علم elmend
در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

تولید دستگاه نشت یاب گاز

تولید دستگاه نشت یاب گاز

نهایت علم: پژوهشگران در یك شركت دانش بنیان موفق به ساخت و تولید دستگاه نشت یابی شدند كه به 12 نوع گاز قابل اشتعال حساسیت دارد.امیر افشار نوری مهندس الكترونیك و مجری طرح دستگاه آگهی دهنده نشت گاز مونو اكسید كربن برای مصارف خانگی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ما توانستیم علاوه بر ثبت اختراع این دستگاه، آنرا به تولید انبوه برسانیم و به واسطه آن آزمایشگاه استانداردی را راه اندازی نماییم.
وی با اشاره به اینكه این آزمایشگاه استاندارد در پارك علم و فناوری گلستان به راه افتاده است، بیان كرد: چنین آزمایشگاهی برای تست دستگاههای نشت یاب لازم بود؛ بدین جهت تولید دستگاه با استفاده از سنسور ها در این آزمایشگاه تست می شود.
به گفته مدیر عامل شركت دانش بنیان در پارك علم و فناوری گلستان و تولیدكننده هشداردهنده نشت گاز، این دستگاهی كه در این شركت ساخته ایم حساس به ۱۲ نوع گاز قابل اشتعال و مونو اكسید كربن است.
وی با اشاره به اینكه این دستگاه قابلیت فعالسازی دستگاههای جانبی همچون سیستم تهویه، تلفن كننده و قطع كن گاز را دارد، افزود: دستگاه را طوری طراحی نموده ایم كه باتوجه به غلظت گاز، می تواند گاز اصلی محل را قطع كند و یا به صاحبخانه آگهی دهد.
افشار نوری اشاره كرد: همین طور در شرایطی كه گازهای خطرناك را تشخیص داد می تواند با آتش نشانی تماس بگیرد یا كپسول گاز را قطع می كند.
وی با تاكید بر اینكه این دستگاه هر چه غلظت بالا می رود سریعتر آگهی می دهد، اظهار داشت: نشت یاب در شعاع سه متری وسایل گازسوز قرار می گیرد و برای منازل مسكونی طراحی شده است.
افشار نوری با اشاره به اینكه این دستگاه دارای نمایشگر دیجیتال بوده و غلظت های گازهای خطرناك را نشان می دهد، بیان كرد: این دستگاه مجهز به ریزپردازنده هوشمند با قابلیت ۱۶ میلیون محاسبه در ثانیه است.
وی با اشاره به اینكه در این وسیله، دستگاه عیب یاب خودرو نیز نصب شده است، بیان كرد: به جهت اینكه دستگاه به هنگام خرابی ها آگهی دهد كه خراب شده در آن عیب یاب خودرو نصب كرده ایم.
مدیر این شركت دانش بنیان در پارك علم و فناوری گلستان اظهار داشت: مزیت دستگاه نشت یاب این است كه نسبت به نمونه های اروپایی قیمتی برابر با نصف تا یك سوم دارد.
افشار نوری بیان كرد: این دستگاه قابلیت صادرات به كشورهای همسایه را دارد و می تواند برای عملكرد بهتر در محیط های گوناگون تنظیم شود.


منبع:

1398/12/01
22:24:09
5.0 از 5
3657
تگهای خبر: تولید , خودرو , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم