نهایت علم elmend

اسپیس ایكس سال آینده ۳ توریست به فضا می فرستد

اسپیس ایكس سال آینده ۳ توریست به فضا می فرستد

به گزارش نهایت علم شركت ˮاسپیس ایكسˮ می خواهد در سال آینده، سه توریست را به ایستگاه فضایی بین المللی بفرستد.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، شركت "اسپیس ایكس"(SpaceX) در نظر دارد تا در سال آینده، سه توریست را به ایستگاه فضایی بین المللی بفرستد. این سفر، بخشی از همكاری اسپیس ایكس با استارتاپ آمریكایی "آكسیوم اسپیس"(AxiomSpace) است.
پیش از این هم افرادی به ایستگاه فضایی بین المللی سفر كرده اند اما پرتاب همه آنها با فضاپیمای روسی "سایوز"(Soyuz) صورت گرفته است. اسپیس ایكس در این سفر، از موشك "فالكون ۹"(Falcon ۹) و كپسول "دراگون"(Dragon) استفاده خواهد نمود تا اولین پرتاب مسافران با یك فضاپیمای خصوصی به ایستگاه فضایی بین المللی صورت بگیرد.
این برنامه، به دنبال بیانیه سال قبل ناسا صورت می گیرد كه از گشودن ایستگاه فضایی بین المللی برای فعالیتهای تجاری بیشتر حكایت داشت. "مایكل سافردینی"(Michael Suffredini)، مدیرعامل آكسیوم در اطلاعیه ای اظهار داشت: این پرواز تاریخ ساز، گامی برای پیشروی در دستیابی به فضا به حساب می آید.
گزارش ها حاكی از این هستند كه هزینه تهیه بلیط های این سفر ۱۰ روزه، حدود ۵۵ میلیون دلار خواهد بود.
اسپیس ایكس در چند سال گذشته، چندین بیانیه در مورد گردشگری فضایی داده است. این شركت در سال ۲۰۱۷ اعلام نمود كه می خواهد گردشگران را به اطراف ماه بفرستد و در ماه فوریه هم از قرارداد خود با یك استارتاپ فضایی دیگر برای فرستادن مسافران به مدار اطراف زمین اطلاع داد.
هیچ یك از این پروازها هنوز انجام نشده اند. كپسول دراگون كه اسپیس ایكس آنرا برای فرستادن فضانوردان ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی ابداع كرده، هنوز با یك سرنشین پرواز نكرده است. اولین سفر سرنشین دار دراگون، برای ماه مه سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است.1398/12/16
21:41:13
5.0 از 5
3588
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
نهایت علم