نهایت علم elmend
با تلاش پژوهشگران دانشگاه ام.آی.تی صورت می گیرد

درمان دیابت با كمك یك مدل ریاضی

درمان دیابت با كمك یك مدل ریاضی

به گزارش نهایت علم پژوهشگران دانشگاه ˮام.آی. تیˮ، یك مدل ریاضی طراحی نموده اند كه می تواند با پیشبینی اثر انسولین بر انسان، به درمان بهتر دیابت كمك نماید.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه ام.آی. تی، یكی از راهبردهای جدید و امیدواركننده برای درمان دیابت، این است كه به بیماران، انسولین تزریق شود اما هیچ یك از انواع "انسولین های پاسخگو به گلوكز" یا "انسولین هوشمند" (GRI)، جهت استفاده انسانی مورد تایید قرار نگرفته اند و تنها موردی كه به مرحله بالینی درمان وارد شده هم تاثیری بر انسان نشان نداد و در همان اولین مرحله شكست خورد.
پژوهشگران دانشگاه "ام.آی. تی" (MIT)، یك مدل ریاضی ابداع نموده اند كه می تواند رفتار انواع متفاوت انسولین هوشمند را هم در انسان و هم در جوندگان پیش بینی نماید. آنها باور دارند كه این مدل را می توان برای طراحی انسولین های هوشمندی به كار برد كه تأثیر آنها در انسان بیشتر باشد و بدین ترتیب، داروهایی كه احتمال موفقیت آنها در آزمایش های بالینی بیشتر است، عرضه نشوند.
"مایكل استرانو" (Michael Strano)، استاد مهندسی شیمی دانشگاه ام.آی. تی و از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: انسولین های هوشمندی كه هم اكنون وجود دارند، بر حیوانات موثر هستند اما در آزمایش روی انسان ها شكست می خورند. مدل ما می تواند موفقیت یا شكست این انسولین را پیش بینی نماید.
وی ادامه داد: ما با كمك این مدل می توانیم به سرعت پیشبینی نماییم كه كدام یك از درمان های حیوانی دیابت، بر انسان هم موثر خواهند بود.
این پژوهش، در مجله "Diabetes" به چاپ رسید.1398/12/21
15:00:39
5.0 از 5
3176
تگهای خبر: پژوهشگر , چاپ , دانش , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
نهایت علم