نهایت علم elmend
پیش بینی یك مدل سازی رایانه ای ؛

كرونا تا سال ۲۰۲۲ در آمریكا ماندگار است!

كرونا تا سال ۲۰۲۲ در آمریكا ماندگار است!

به گزارش نهایت علم متخصصان آمریكایی اخطار می دهند كه اگر قرنطینه عمومی در این كشور در ۱۵ آوریل به پایان برسد، ریشه كنی بیماری كرونا در ایالات متحده تا سال ۲۰۲۲ به طول می انجامد.به گزارش نهایت علم به نقل از نیواطلس، مدل سازی انجام شده با استفاده از هوش مصنوعی توسط تام اینگلسبی متخصص بیماری های همه گیر و مدیر مركز امنیت سلامت دانشگاه جان هاپكینز نشان داده است اگر سیاست قرنطینه عمومی در آمریكا جدی گرفته نشود و مردم تا دو هفته دیگر به سر كارهای خود بازگردند ویروس كرونا با سرعت بسیار بالایی انتشار یافته و می تواند میلیون ها نفر را در آمریكا ظرف یك سال آینده به كام مرگ بفرستد.
این محقق اخطار داده كه چنین رویدادی می تواند نتایج اقتصادی و اجتماعی به شدت خطرناكی برای آمریكا داشته باشد و باید سیاست قرنطینه عمومی در این كشور برای مدت طولانی تری ادامه یابد تا از شیوع بیشتر كرونا جلوگیری شود.
به گفته این متخصص تاثیر مثبت سیاست قرنطینه تازه پس از سه هفته از آغاز آن مشخص می شود و این تجربه ای است كه در شهرهایی مانند ووهان چین هم رخ داده است. آمریكا هنوز هفت تا ده روز تا رسیدن به این نقطه فاصله دارد ولی در آن زمان بنا بر تصمیم دونالد ترامپ مقرر است قرنطینه عمومی در این كشور آخر یابد. از همین رو ضروریست سیاست قرنطینه بین یك تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
با رعایت این نكته تعداد مبتلایان به كرونا كاهش یافته، بیمارستان ها ظرفیت كافی برای پذیرش بیماران خواهند داشت و فرصت كافی برای تولید واكسن و داروی مؤثر بیماری كرونا پدید می آید. در غیر این صورت كرونا تا سال ۲۰۲۲ به صورت گسترده در آمریكا وجود خواهد داشت و قربانیان زیادی خواهد گرفت و نظام بهداشت و درمان آمریكا هم نمی تواند به میلیون ها مبتلا به این ویروس خدمات رسانی كند.
بررسی هایی كه در این حوزه در امپریال كالج لندن هم انجام شده، نشان داده است اجرای سیاست حفظ فاصله اجتماعی و دوری مردم از یكدیگر باید حداقل تا ۱۸ ماه دیگر ادامه یابد تا واكسنی برای كرونا تولید شود. مدل سازی دیگری بر اساس هوش مصنوعی در دانشگاه هاروارد كه توسط مارك لیپسیچ و همكارانش انجام شده حاكیست كنار گذاشتن سیاست قرنطینه در آمریكا سبب افزایش شمار بیماران تا پاییز و زمستان شده و مهار این بیماری را تا سال ۲۰۲۲ به تعویق می اندازد.
تحقیقی هم در این حوزه در دانشگاه سیدنی انجام شده كه نشان داده است اگر ۸۰ درصد از مردم استرالیا سیاست قرنطینه را رعایت نمایند مهار ویروس كرونا حداقل چهار ماه به طول می انجامد، اما اگر ۹۰ درصد مردم سیاست قرنطینه را رعایت نمایند این مدت به سه ماه و یك هفته كاسته می شود. البته این امر به معنای ریشه كنی كامل كرونا نیست. یكی از یافته های بسیار نگران كننده این طرح آن است كه اگر كمتر از ۷۰ درصد از جمعیت استرالیا سیاست های قرنطینه را رعایت نمایند مهار ویروس كرونا غیر ممكن خواهد شد.

1399/01/07
22:41:42
5.0 از 5
3170
تگهای خبر: آمریكا , آینده , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
نهایت علم