نهایت علم elmend
در گزارش نهایت علم اعلام شد؛

نگهداری ۵۰ نمونه جلبك در بانك ملی جلبك، ۶۰میلیارد صرفه جویی ارزی

نگهداری ۵۰ نمونه جلبك در بانك ملی جلبك، ۶۰میلیارد صرفه جویی ارزی

به گزارش نهایت علم مدیر بازاریابی بانك ملی جلبك ایران با اشاره به اینكه جلبك ها در صنایع غذایی كاربرد فراوانی دارند، اظهار داشت: درحال حاضر ۵۰نمونه جلبك در بانك نگهداری می شود كه این كار صرفه جویی ارزی۶۰میلیاردی دارد.علی خلیلی مدیر بازاریابی بانك ملی جلبك ایران مستقر در دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه در این بانك روی محصولات با پایه جلبك كار می نماییم، اظهار داشت: در این بانك ۳۵ گونه، ۱۵ محصول تولید شده، ۶۰ پروژه در حال تجاری شدن و ۶ ثبت اختراع داریم.
وی با اشاره به اینكه بانك ملی جلبك ایران به صورت تخصصی در زمینه جمع آوری، نگهداری و بهره برداری از گونه های مختلف جلبكی شامل گونه های بومی یا غیر بومی ایران فعالیت می كند، بیان كرد: برآن هستیم كه با استفاده از علم روز دنیا، ضعف های صنعتی بخصوص صنایع غذایی و دارویی را پوشش دهیم.
خلیلی تصریح كرد: در این راستا با استفاده از تولید دانش و ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه به تولید محصولات دانش بنیان اقدام می شود.
مدیر بازاریابی بانك ملی جلبك ایران با اشاره به اینكه هم اكنون ۵۰ نمونه جلبك در این بانك ذخیره و نگهداری می شود، بیان كرد: نمونه جلبك در این بانك كه در پارك علم و فناوری دانشگاه تهران است زیر نظر دانشكده علوم پزشكی دانشگاه تهران جلبك ها را نگهداری می شود.
وی با اشاره به اینكه تولید این گونه ها در كشور سبب صرفه جویی ارزی ۶۰ میلیاردتومان برای ۵۰ محصول می شود، اظهار داشت: هم اكنون نمونه های جلبكی داریم كه در ایران مورد استفاده قرار می گیرد.
خلیلی تصریح كرد: ما توانایی این را داریم كه این ۵۰ نمونه جلبك را تا ۸۰ نمونه ارتقا دهیم و در بانك ذخیره نماییم اما این احتیاج به بودجه دارد.
وی با اشاره به میزان واردات یكی از این محصولات اظهار داشت: هر كدام از محصولات به صورت جداگانه ۵۵۰ تن واردات در سال دارد كه میزان واردات آن ۵تا ۱۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی می شود.
به گفته خلیلی، این جلبك ها در صنعت غذایی كاربرد فراوانی دارند؛ما در این بانك می توانیم از هر جلبك در ابتدای كار، ۵۰ تا ۱۰۰كیلو تولید نماییم ولی احتیاج به سرمایه گذار است. وی افزود: همینطور می توان این جلبك را به پودر تبدیل نموده و از آن در مصارف مختلف صنایع غذایی، غذای دام و طیور، آرایشی و بهداشتی و مكملهای پروتئینی بهره برد؛ هم اكنون بانك ملی جلبك ایران می تواند در حد تولید نمونه های صنعتی وارد ارائه شود.

1398/07/04
20:35:50
5.0 از 5
4258
تگهای خبر: تخصصی , تولید , دانش , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم