نهایت علم elmend

ربات ها یار اصلی كره جنوبی برای مبارزه با كرونا

ربات ها یار اصلی كره جنوبی برای مبارزه با كرونا

نهایت علم: در كره جنوبی بعضی از شركت ها در حال استفاده از ربات ها برای كمك به مبارزه با شیوع ویروس كرونا و آگهی برای رعایت فاصله اجتماعی هستند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، شرکت تلفن همراه "اس کی تله کام"(SK Telecom) یک ربات را در طبقه اول دفتر مرکزی سئول خود برای نظارت بر مردم و انجام عملیات ضدعفونی قرار داده است. بگفته این شرکت ربات مذکور بطور خودکار دمای بدن افرادی که وارد می شوند را ثبت می کند و می تواند به مسئولان آگهی دهد که دمای بدن هر فرد بیش از اندازه بالا است یا خیر. علاوه بر این ربات مذکور مجهز به ابزاری است که از ثبت چهره های هر فرد در دستگاه جلوگیری می کند و این امر به معنای حفظ حریم خصوصی شهروندان است.
این دستگاه همین طور می تواند زمین را ضد عفونی کرده و مقادیر کمی مایعات را نیز برای تمیز کردن دست افراد منتشر می کند. این ربات که با کمک شرکت "اس کی تله کام" توسعه داده شده است از فناوری یادگیری ماشینی برای مشاهده و نظارت بر اینکه افراد در یک مکان جمع نشوند استفاده می نماید و اگر افراد بدون رعایت فاصله اجتماعی و بسیار نزدیک به یکدیگر باشند این ربات به آنها آگهی می دهد و می گوید: لطفاً فاصله اجتماعی را رعایت کنید.
این ربات همین طور می تواند افرادی را که ماسک نزده اند شناسایی کند. شرکت های کره جنوبی مدت هاست که از ربات ها برای انجام عملیات ساخت و ساز و تمیز و ضدعفونی کردن استفاده می نمایند اما بحران کروناویروس سبب شده است که تعداد زیادی از شرکت ها از این فنآوری بعنوان راهی برای کاهش سرعت شیوع ویروس استفاده کنند و تا حد زیادی در این راه نیز موفق بوده است.
"را کونگ هان"(Ra Kyhong-hwan) یکی از توسعه دهندگان ربات شرکت اس کی تله کام در گفتگو با رویترز اظهار داشت: این ربات می تواند در حدود ۱۰ دقیقه با استفاده چراغ های فرابنفش و تجهیزات تمیز کننده یک ناحیه ای به وسعت ۳۳ متر مربع را ضدعفونی کند. توسعه دهندگان این دستگاه گفتند که آنها یک ابزار حفظ حریم خصوصی نیز به آن اضافه کرده اند که از ثبت چهره های هر فرد در دستگاه جلوگیری می کند.
بزرگترین شرکت سینمایی کره جنوبی چند ربات برای کمک به افرادی که به سینما می روند قرار داده است تا این ربات ها در خرید بلیط و غذا و همین طور هدایت افراد به صندلی هایشان به آنها کمک کنند.
منبع:

1399/03/19
10:27:13
5.0 از 5
2646
تگهای خبر: توسعه , دستگاه , ربات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم