نهایت علم elmend
پژوهشگران آمریكایی ابداع كردند

روشی برای شناسایی كروناویروس در چند دقیقه

روشی برای شناسایی كروناویروس در چند دقیقه

نهایت علم: پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود، روشی ابداع نموده اند كه می تواند كروناویروس را تنها در چند دقیقه شناسایی كند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران "دانشگاه ایالتی و موسسه پلی تکنیک ویرجینیا"(Virginia Tech)، روش جدیدی عرضه کرده اند که شاید بتواند زمان مورد نیاز را برای تایید وجود کروناویروس در نمونه آزمایشی کم کند.
آزمایش های کنونی تشخیص کروناویروس، به چندین ساعت زمان و درنوردیدن چندین مرحله نیاز دارند تا وجود ویروس را در نمونه تایید کنند. در این میان ممکنست خطاهایی نیز رخ دهند و نتیجه آزمایش بیماران حامل کروناویروس به خاطر بررسی نشدن کامل نمونه، منفی باشد.
"جیانگتائو چنگ"(Jiangtao Cheng)، استادیار مهندسی مکانیک و "وی ژو"(Wei Zhou)، استادیار مهندسی کامپیوتر ویرجینیا تک، از روش زیست حسی فوق العاده حساس استفاده کردند تا همه محتویات نمونه بطور کامل مورد بررسی قرار بگیرد. آنها با این روش توانستند همه محتویات نمونه را در چند دقیقه بررسی نمایند و امکان بروز خطا را کاهش دهند.
این روش، با اضافه کردن نمونه آزمایشی به مایعی مانند آب شروع می شود. سپس مایع حاوی نمونه، روی یک سطح مهندسی شده قرار می گیرد یک دو قسمت با اصطکاک کم و زیاد را شامل می شود. قطرات حاوی نمونه به سرعت حرکت می کنند و به خاطر حرکت در شرایط اصطکاک کم و زیاد، حرکت و توقف آنها بطور پیوسته ادامه دارد. این حرکت و توقف، به قطرات امکان می دهد تا به روشی برنامه ریزی شده، از عهده جهت گیری و انتقال برآیند.
پژوهشگران برای تحلیل سریع نمونه ها، از پرتو لیزر نیز استفاده کردند تا مولکول های سیگنال های لرزشی نوری از خود نشان دهند.
همه این مراحل، تنها طی چند دقیقه صورت گرفت و داده های مربوط به وجود کروناویروس در نمونه ها مشخص شدند.
این پژوهش، در مجله "ACS Nano" به چاپ رسید.
منبع:

1399/05/03
22:01:57
5.0 از 5
1982
تگهای خبر: آمریكا , پژوهشگر , چاپ , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم